E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivElektrikli araçlar İstanbul'da konuşulacak---

Elektrikli araçlar İstanbul'da konuşulacak

Elektrikli araçlar İstanbul'da konuşulacak
28 Ekim 2019 - 15:08 www.borsagundem.com

Bu yılki ana teması "Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği" olan IAEC 2019, 7-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Alanında uzman yerli ve yabancı mühendisler, otomotiv endüstrisindeki elektrikli araçların dönüşümünü tüm yönleriyle ele almak üzere "Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı" (IAEC) için Türkiye'ye gelecek.

IAEC açıklamasına göre, dünya çapında ekonomik büyümeyi sağlayan en büyük sektörlerinden birisi olan otomotiv endüstrisi ciddi bir dönüşümden geçiyor. Bu geçiş sürecinde Türkiye, otomotiv ekosisteminde elektrikli araç teknolojilerinin ele alınacağı önemli bir konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan IAEC, 7-8 Kasım tarihlerinde "Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği" ana temasıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek. Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP) ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından düzenlenen ve Amerikan Otomotiv Mühendisleri Birliği'nin (Amerikan Society of Automotive Engineers - SAE International) de desteklediği IAEC'de elektrikli araç teknolojilerinin bugünü ve yarınına ilişkin detaylar paylaşılacak.

LİTYUM BATARYA ÜRETİCİSİ CATL YÖNETİCİSİ ROBERT LAİ, ANA KONUŞMACI

Lityum batarya üreticisi CATL şirketinin Kıdemli Yöneticisi Robert Lai'in ana konuşmacı olarak lityum iyon bataryalar üzerine önemli paylaşımlarda bulunacağı IAEC 2019’da, batarya teknolojileri ve yönetim sistemlerinden şarj altyapısı ve şebekesine, otomotiv pazarının dönüşüm sürecinden Türkiye otomotiv sanayisi üzerindeki etkilerine ve tüm araç gruplarında dönüşüm trendlerine kadar birçok konu ele alınacak.

IAEC 2019'da yer alacak konu başlıkları da "Elektrikli Araçlar: Pazar, Politika ve Emisyonlar", "Elektrikli Araç Teknolojileri", "Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri", "Elektrikli Araç Şarj Altyapısı ve Şebekesi", "Elektrikli Araçlar ve Türkiye’de Otomotiv Sanayiine Etkisi", "Başarı Öyküleri" ve "Ticari Araçlarda Elektrifikasyon" olarak belirlendi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Osman28 Ekim 2019 23:47

    Türkiye çağı yakalamak istiyorsa elektrikli araçlara öncelik vermeli, vergi indirimleri , araç şarj istasyonları yurdun dört bir yanına yaygınlaştırılmalı. Petrol devri, fosil yakıt devri bitiyor artık. Son olarak en büyük petrol üreticilerinden biri Suudi Arabistan bile güneş enerjisine 200 milyar dolarlık yatırım yaptı. Türkiye petrol çıkmazından, çatılara güneş enerji panelleriyle, rüzgar elektrik türbinleriyle kurtulacak. Elektrik ihtiyacı o kadar çok artacak ki, yollardaki arabalar, şarj sistemleriyle donatılacak. Evlerimizi bile çatılara kurduğumuz elektrik panelleriyle ısıtacağız.

  • hisseci28 Ekim 2019 16:03

    Şimdiden gerel biriktirmekte fayda var birkaç gündür aşağı salmamasından belli bi hareket gelecek...