E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemEdirne'de vakalar arttı, valilik mesajla uyardı---

Edirne'de vakalar arttı, valilik mesajla uyardı

Edirne'de vakalar arttı, valilik mesajla uyardı
26 Şubat 2021 - 13:47 www.borsagundem.com

Edirne'de yeni tip korona virüs (KOVID-19) vakaları geçen haftaya göre arttı. Valilik de vatandaşlara daha dikkatli olmaları yönünde kısa mesaj gönderdi

Sağlık Bakanlığının haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen koronavirüs vaka sayılarına göre Edirne'de vaka sayısı 75,29 olarak belirlendi. kentte geçen hafta 65,66 olan vaka sayısında bu hafta artış tespit edildi.

Edirne Valiliği koordinesinde, kent merkezlerinden köylere, iş yerlerinden binalara kadar yoğun dezenfekte mesaisinin yanı sıra güvenlik güçlerinin 24 saat esasıyla yürüttükleri denetimler hız kesmeden devam ediyor.

Buna rağmen vaka sayısının artış göstermesi ise vatandaşların bir kısmının hijyen, fiziki mesafe ve maske kuralına uymamasından kaynaklandığına bağlanıyor.

"Çabamızı arttırarak devam ettirmemiz gerekiyor"

Edirne Valisi Ekrem Canalp'in talimatıyla kentte yaşayanlara kısa mesajlar gönderilmeye başlandı.


Topyekun mücadele ile COVID-19'a karşı başarılı olacağı ifade edilen SMS'de şu ifadeler kullanıldı:

"Kıymetli hemşehrimiz, ilimizde koronavirüs ile mücadelemizde bugüne kadar sergilediğimiz çabamızı arttırarak devam ettirmemiz gerekiyor. Lütfen her zamankinden daha dikkatli olarak maske takmaya, ev ziyaretleri yapmamaya ve hafta sonlarında kısıtlamaya uymaya dikkat edelim. Bu mücadeleyi hep birlikte başaracağız."

 

Öğretmenlerin aşılanma sürecinin ayrıntıları belli oldu

 

Kovid-19'da günlük rakamlar açıklandı: Artış devam ediyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • DR26 Şubat 2021 14:08

    Covid in Ölümcüllüğü hersey çok abartıldı. Pandemi ilanını gerektirecek bir şey de yok! Aynı durum sars mars üzerinden de geliştirilebilinirdi. -Bütün istatistiki sonuçlara göre belirlenmiş covid vakaları içinde ölüm oranı %97.5 civarı! -Buna sayılara hissetmeden geciren ve kayıda gecmeyen çok sayıda insanda eklenirse ölümcül oranı çok daha düşük! -yanlış tedaviden ölenlerde göz önüne alınırsa? Sürekli değiştirilen ilaçların veya yöntemin diğer hastalıkları tetiklemedinden ölenlerin de olduğunu herkes biliyor! -Korku ve endişe nin de katkıda bulunduğu ölümler de göz önüne slınırsa!? -Evde hareketsizlikten kanın kalınlaşmasında ve pıhtıdan ölen kalp ve damar hastalıklarından ölen yaşlılarda eklenirse! -Bazı ülkelerde büyük tazminat davalarını önlemek için G5 etkilerinden ölenlerde covid e yazıldı! Nedense bu yerlerden bu vericilerin coğu kaldırıldı.