E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem"Enflasyon çok uzun süre düşük kalabilir"---

"Enflasyon çok uzun süre düşük kalabilir"

Enflasyon çok uzun süre düşük kalabilir
19 Haziran 2017 - 11:48 www.borsagundem.com

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Smets, enflasyon beklentilerinin çok uzun bir süre çok düşük kalabileceği konusunda uyardı

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Jan Smets, Blooomberg TV'ye Pazartesi günü verdiği röportajda, "Enflasyon beklentilerinin çok uzun bir süre çok düşük kalması risk oluşturabilir" dedi. 

Smets, açıklamasında, "Tahminlerimize göre, çekirdek enflasyon yükseliyor, ancak enflasyon beklentileri, oldukça düşük seyrediyor. Enflasyon beklentilerini sağlam bir şekilde tutturmaya gerçekten ihtiyacımız var. Bu, para politikası için çok önemli" ifadesini kullandı ve "İstediğimiz gibi sağlam ve ayakları yere basan enflasyon gidişatı konusunda düzeltme yapmak için henüz ikna edici işaretler görmüş değiliz" diye konuştu. 

Maaş artışlarını yakından izleyeceklerini belirten Guvernör Smets, parasal gevşeme programına ilişkin, "Yıl sona ermeden karar vermeliyiz. Bu yüzden, gelecek aylarda bu konu incelenmeli" dedi.  

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)