E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaDış Piyasalar'ECB'nin yol haritası değişim değil'---

'ECB'nin yol haritası değişim değil'

'ECB'nin yol haritası değişim değil'
08 Temmuz 2013 - 08:41 www.borsagundem.com

ECB Noyer: ECB'nin gelecekteki politikaları konusunda yol çizmesi görevi ile uyumlu

ECB Yönetim kurulu üyesi Christian Noyer, Avrupa Merkez Bankası'nın gelecekteki politikaların izleyeceği yön konusunda bir yol haritası açıklamasının ECB'nin görev alanınca bir değişim anlamına gelmediğini
söyledi.
ECB uzun süredir devam eden geleneğini Perşembe günü yaptığı açıklama ile bozmuş ve faiz oranlarının uzun bir süre düşük seviyelerde kalacağını bildirmişti. ECB uzun bir süredir bütün seçeneklerini açık tutuyor ve gelecek dönemlerde alacağı kararlara ilişkin önceden bir yorumda bulunmaktan kaçınıyordu.  Ancak ECB Başkanı Mario Draghi ECB'nin perşembe günü yapılan faiz toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında ECB'nin uzun bir süre faizleri şu an olduğu seviyede ya da daha düşük seviyelerde tutacağını dile getirdi.
Fransa Merkez Bankası başkanı ve ECB Yönetim Kurulu üyesi olan Noyer ise ECB'nin bu açıklamalarının Fiyat istikrarı hedefinden uzaklaştığı anlamı taşımadığını aksine bunun ECB'nin fiyat istikrarı görevi ile birebir uyumlu olduğunu belirtti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)