E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaECB tutanakları açıklandı---

ECB tutanakları açıklandı

ECB tutanakları açıklandı
05 Ekim 2017 - 14:57 www.borsagundem.com

ECB, Eylül toplantısında parasal genişlemenin uzatılması senaryoları arasındaki risk-getiri dengesini değerlendirdi

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi'nin Eylül ayı toplantısında varlık alım programının gelecek yıla uzatılmasına pyönelik çeşitli senaryolar tartışıldı ve eurodaki hızlı değer artışının yarattığı endişeler dile getirildi.

ECB'nin bugün yayınladığı toplantı tutanaklarına göre, Euro Bölgesi üyesi 19 ülkenin merkez bankası başkanları, varlık alımlarının uzatılmasına dair senaryoları süre ve büyüklük çerçevesindeki riskler ve getiriler açısından değerlendirdiler. Ön görüşme şeklinde geçen bu müzakerelerde bazı üyeler nihai kararın varlık alımlarında bir azaltımı içermesi gerektiği fikrini savundular.

Tutanaklarda, "Üyeler varlık alım programının gelecekteki yeniten ayarlaması için çeşitli senaryolar üzerinde getiri ve risk dengesini tartıştılar" ifadelerine yer verildi.

ECB Yönetim Kurulu üyesi ve baş ekonomisti Peter Praet'in kurların yakından izlenmesini önerdiği belirtilen tutanaklarda, bazı üyelerin yapılan projeksiyonlarda kurların etkisinin küçümsendiği, bunun aşağı yönlü risk yarattığı görüşlerini ifade ettikleri de aktarıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)