E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDurmuş Yılmaz: Resmi Gazete'yi takip edin, bu gece bir şey olabilir---

Durmuş Yılmaz: Resmi Gazete'yi takip edin, bu gece bir şey olabilir

Durmuş Yılmaz: Resmi Gazete'yi takip edin, bu gece bir şey olabilir
19 Kasım 2021 - 20:58 www.borsagundem.com

Durmuş Yılmaz, "Sizleri bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazeteyi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir" dedi. Yılmaz bu açıklamasının bir duyuma dayanmadığını da ifade etti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2020 kesin hesabı ve 2022 bütçesi görüşmelerinde söz alan İYİ Parti Ankara Milletvekili, TBMM Plan Bütçe Komisyonu üyesi ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, konuşmasının sonunda şunları söyledi:

“Ben sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazeteyi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir. Olduğu zamanda Türk lirasının üzerinde nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 00.00’dan sonra Resmi Gazeteyi takip edin diyorum.”

"BİR BİLGİ VE DUYUMA DAYANMIYOR"

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Durmuş Yılmaz'ın açıklamasına ilişkin bir paylaşımda bulundu. Gergerlioğlu'nun açıklamasına daha sonra Yılmaz'dan düzeltme geldi.

Gergerlioğlu'nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“TBMM bütçe komisyonunda önemli açıklama!!! Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ‘bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak’ dedi. Sizce ne olacak?”

Yılmaz da Gergerlioğlu’na yanıt olarak; "Olacak değil, olabilir dedim” deyince Gergerlioğlu, "Olacak değil, olabilir" dediğini yönünde düzeltme yaptı. Durmuş Yılmaz ise sosyal medya hesabından, "Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığım konuşma aşağıdadır. Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım" dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.