E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDünya basını: Üç yıl sonra ilk kez NATO sınırında IŞİD yok---

Dünya basını: Üç yıl sonra ilk kez NATO sınırında IŞİD yok

Dünya basını: Üç yıl sonra ilk kez NATO sınırında IŞİD yok
05 Eylül 2016 - 13:41 www.borsagundem.com

IŞİD'in Türkiye sınırı ile bağlantısının koparılmasını sayfalarına taşıyan Amerikan medyası, 2013'ten bu yana ilk kez terör örgütünün sınırdan kazındığını yazdı.

Türkiye'nin sınır ötesi harekâtta kısa bir sürede IŞİD'i Suriye sınırından temizlemesi, dünya basınında yankı buldu. Amerikan Washington Post gazetesi, '2013'ten bu yana ilk kez NATO sınırında IŞİD yok' başlığıyla gelişmeyi duyurdu. Wall Street Journal, 'Türkiye IŞİD'i Suriye sınırından defetti' başlığını kullandı. CNN International, 'Türkiye IŞİD'i Suriye sınırından temizledi' ifadesine yer verdi.

THE TIMES: ROTA TIKANACAK

İngiliz Times gazetesi, sınırın süpürülmesinin IŞİD'e katılmak isteyen yabancı savaşçıların da rotasını tıkayacağına dikkat çekiyor. Haberde Türkiye sınırıyla bağlantısının kesilmesinin IŞİD için çok büyük bir stratejik ve sembolik darbe olduğu ifade ediliyor:

"500'den fazlası İngiliz olmak üzere, en az 86 ülkeden 27 bin İslamcı IŞİD'e katıldı. Bunların birçoğu turist vizesiyle Türkiye'ye giderek sınırdan Kaçak olarak Suriye'ye girdi. IŞİD diğer ihtiyaçlarının ikmali için de bu rotayı kullanıyordu. Avrupa'da terör saldırısı düzenleyecek IŞİD'liler de bu rota üzerinden gönderildi."

Skynews, internet sitesindeki habere 'IŞİD, Türkiye-Suriye sınırındaki son şeritten de çıkarıldı' başlığını kullandı. Independent da haberi "IŞİD Türkiye üzerinden geçen ikmal hattını kaybetti" başlığıyla verdi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)