E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDün vekil oldu, bugün idam talebinde bulundu---

Dün vekil oldu, bugün idam talebinde bulundu

Dün vekil oldu, bugün idam talebinde bulundu
25 Haziran 2018 - 18:58 www.borsagundem.com

MHP Konya'dan ilk kez kadın vekil çıkardı. Yeni milletvekili Esin Kara hemen idam çıkışı yaptı.

MHP'nin Konya'daki ilk kadın milletvekili Esin Kara, cinsel istismar suçlarına idam cezası getirilmesini istedi. Kara, ''Türk'ün töresinde, tecavüz suçunun cezası idamdır. İnşallah gelsin. Çünkü biz kadınlar bunu istiyoruz. Böyle bir şey olursa kamu vicdanı da, halkın vicdanı da, siyasetçinin vicdanı da rahat eder'' dedi.

MHP dün yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre, Konya'da aldığı 203 bin 294 oy ile  1 olan milletvekili sayısını 2'ye çıkardı. Bu sonuçla birlikte, ikinci sıradan milletvekilliğine seçilen evli ve 1 çocuk annesi mali müşavir Esin Kara (42) MHP'nin Konya'daki ilk kadın milletvekili seçildi.

ÇOCUKLUK HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

MHP'nin Konya'da ilk kadın milletvekili olma şansını yakalan Esin Kara, ülkücü bir aileden yetiştiğini ve çocukluğundan itibaren milletvekili olmak istediğini söyledi. Kara, şöyle konuştu:

''İlkokul öğretmenin bana ne olmayı düşündüğümü sorduğunda ben, 'Milletvekili olacağım' diyordum. Dün ilkokul öğretmenim beni arayıp tebrik etti. Çocukluğumdan beri olan bir idealimdi. Devlet Bey'in karşısına yeminli mali müşavir olup, hukuk fakültesini bitirip 3 diploma sahibi olarak çıkmak istiyordum. Seçimler erkene alınınca yeminli mali müşavir sınavlarına giremeden aday oldum.''

Kadınların Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olduğunu anlatan Kara, dün 89 kadının milletvekili seçilmesinin de önemli olduğunu belirtti. Kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkı verildiğinde, kadınları 1 milletvekilinin temsil ettiğini ifade eden Kara, bugün ulaşılan 89 rakamının da, kadınlar için önemli olduğunu kaydetti.

ÜLKÜ EVİ SAYESİNDE KADINLARA İŞ İMKANI 

Kadınların ekonomik kazanç elde edebilmesi için 'Ülkü Evi' adı altında bir projesinin olduğunu ifade eden Kara, şunları söyledi:

''Ev hanımlarımızın  boş zamanları olmakta ve bunu değerlendirmekte güçlük çekmektedir. Türkiye'nin her bir yerinde kendi imkanları doğrultusunda ürün yetiştiren kadınlarımız var. Ereğli'de beyaz kiraz üretiliyor, bunu kadın çiftçilerimiz üretip satıyor. Elazığ'da dutu kaynatıp içine ceviz koyarak orcik yapıp satıyorlar. Bunlar doğal besinlerdir. Kadınlarımız bunları kendi evlerinde 'Ülkü' markasıyla yapıp, 'Ülkü Evleri'nde ve internette satabilecekler. Böylelikle hem üretime katkıları olacak hem kendi ekonomik kazançlarını elde edecek. Konya'mızda ayakkabı üretilmektedir. Burada sayaçlık çok önemlidir, çünkü el işçiliği yapmaktadır. Bunu kadınlarımız rahatlıkla yapabilir. Ülkü Evleri'ne alınacak birkaç makineyle kadınlarımız üretim yapabilirler ve kendilerine gelir kaynağı olur. MHP olarak Türkiye genelinde bu projeyi geliştirip hayata geçirebiliriz.''

'TECAVÜZ SUÇUNA İDAM'

MHP'nin seçim beyannamesindeki 'af' vaadinde, çocuk ve kadınlara yönelik cinsel istismar, tecavüz ve şiddet olaylarının 'af' kapsamı dışında tutulacağının yer aldığını hatırlatan Kara, ''Kadınlara şiddet ve tecavüz suçlarına asla 'af' gelmeyecektir. Çünkü MHP olarak aday adaylığı sürecinde bile genel merkezimiz istihbarat çalışması yapıp, aday adayının kadına yönelik en küçük şiddetinin olup olmadığını araştırdı. Aday adaylığım söz konusu olmadan önce Adana'da 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz edilmişti. Ben bir anne olarak gece yarası uyanıp ağladım. Ardından da başta Adana milletvekilimiz olmak üzere yöneticilerimiz elektronik postayla ile duyarlılığımı dile getirdim. Ben bu mesajı pazartesi göndermiştir. Salı günü genel başkanımız, meclisteki grup toplantısında çıktı, çocuk istismarında bulunanlara idam getirilmesini istedi. MHP olarak bizim affedemeyeceğimiz şeyler var. Türk'ün töresinde de bu var. Türk'ün töresinde, tecavüz suçunun cezası idamdır. İnşallah gelsin. Çünkü biz kadınlar bunu istiyoruz. Böyle bir şey olursa kamu vicdanı da, halkın vicdanı da, siyasetçinin vicdanı da rahat eder.'' diye konuştu. (DHA)

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (11)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • vatansever25 Haziran 2018 23:12

  Bu Ulke ne idamsiz duzelir nede adam olur ,bir an evvel idamin gelip guzel mintika temizligi gerek,abd de bile bugun idamin 10 turlusu var,neyimis efendim demokrasi ,demokrasi anlayisiniz batsin ,kisi veya kisiler boku yesin birde icerde besleyin,Vatan hainleri insan katilleri tecavuzculer teroristler saymakla bitmez ,idam gelsin bu Ulke oyle bir duzelir ki.......

 • BATURAYERSİN25 Haziran 2018 22:53

  GENEL BAŞKANLARI AF DİYOR AF ÇIKARSA GENELE YAYILIR ECEVİT AFINDA GÖRDÜK TECAVÜZCÜLERİ ÇIKARMAYINDA

 • Murat demirbay25 Haziran 2018 22:39

  Helalsin iste boyle vekil lazim dun secildi. Bugun varim dedi

 • alp25 Haziran 2018 22:23

  En basta teroristlere ve yandaslarina verilmeli idam.vatandasin uzerine kursun yagdiranlara ayrica.hapishanede niye besleniyor bu hainlerrrr.

 • emre25 Haziran 2018 22:53

  ve teröristerle işbirliği yapanlara ve boy boy fotoğrafı olanlara verilmeli, idam....

 • YORUM25 Haziran 2018 21:41

  senin derdin idam mı bu ne hız ve kin? dolar 5 e dayanmış, insanlar fakirleşmiş, yargı yara almış ve saygınlığını yitirmiş, ülke tek adama teslim edilmiş, senin derdin idam mı? aşağıda Se Ag rumuzlu arkadaşımız gayet açık ve akıllıca bir yorum yazmış ancak bunu akılsızların algılaması zor, hangi çağda yaşıyoruz? idamla demokrasi gelseydi ve yargı saygınlığını kazansaydı, bu iran da veya arabistanda olurdu.. demek ki idam çözüm değilmiş...

 • Hasan aydın26 Haziran 2018 01:19

  Ülke tek adama teslim edilmedi. Genel seçim oldu ve %52 ile Erdoğan devlet başkanı seçildi. Buna sözlükte demoktasi diyorlar. Ayrıca kadının açıklamasıyla demokrasi kelimesini ilişkilendirmeye çalışmanız gerçekten cahilliğinizi, demokrasinin ne olduğunu zerre bilmeyişinizi kabak misali ortaya çıkardı. Bilmiyorsanız yorum yapmayın lütfen.

 • ender25 Haziran 2018 20:56

  ülkü evi ne demek yav.

 • Se Ag25 Haziran 2018 19:59

  Çağdaş- Modern -Eşit- Eğitimle ve adaletli bir ekonomik sistemle dünya yürür Demiyor, İdam Diyor.Demek ki bu bayan bu kadarını algılayabiliyor. İran a gitmesini ve orada yaşamasını tafsiye ederim bu bayana.Toplumsal işlerden uzak durması gereken bir yapıya sahip. Bence; insanları asmayı kesmeyi düşünen bir birey, değil milletvekili hiç bir kamu kurum kuruluşlarında dahi çalıştırılmamalıdır.

 • Hasan aydın26 Haziran 2018 01:24

  İdama karşı olmanız tecavüzcülerin ve diğer idamın müstahak olduğu kişilerin suçlarını suç saymayışınızdan mı kaynaklanıyor? Ayrıca düzeltmeden edemeyeceğim "tafsiye" değil "tavsiye". Aklınızda bulunsun.

 • tafsiye25 Haziran 2018 20:50

  dünyanın en gelişmiş ülkelerine bak orda da tecavüzler yaşanıyor. demek ki çağdaş olmak tecavüzleri engellemiyor. ama onlar geniş insanlar bizim gibi namus düşkünü bir kültüre sahip değiller o halde idam bizim için gerekli.