E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDSÖ’den Kovid-19 ilacı ile ilgili açıklama: Onay yakın---

DSÖ’den Kovid-19 ilacı ile ilgili açıklama: Onay yakın

DSÖ’den Kovid-19 ilacı ile ilgili açıklama: Onay yakın
14 Ocak 2022 - 15:29 www.borsagundem.com

Dünya Sağlık Örgütü'nden yetkililer, Şubat ayının başında ağızdan alınan korona virüsü ilacı molnupiravir için tavsiye kararının yakında verileceğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü’nden üst düzey isimler, ilaç şirketi Merck’in geliştirdiği Kovid-19 ilacı molnupiravir ile ilgili bir açıklama yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün üst düzey isimlerindne olan ve klinik yönetimi birimini yöneten Janet Diaz, Şubat ayının başında DSÖ’nün molnupiravir isimli ağızdan alınan Kovid-19 ilacına tavsiye onayı verilebileceğini söyledi.

Diaz, şu an yetkililerin ilacı incelediğini de dile getirirken, Pfizer’ın geliştirdiği Kovid-19 ilacı ile ilgili de incelemelerin Şubat ayında başlayacağını ve “büyük ihtimalle” Şubat ayının sonunda neticelendirileceğini aktardı.

Dünya Sağlık Örgütü önceki gün Eli Lilly ve GlaxoSmithKline’ın geliştirdiği ilaçları tedavi seçenekleri altında sunma kararı almıştı. Diaz bu ilaçların çözüm olmadığının altını çizerken, “Virüsün direncini takip ediyoruz” dedi.

DSÖ, Kovid-19 tedavisi için ilaç önerdi

 

DSÖ'den yeni aşı çağrısı: Aynı aşının tekrarlayan dozlarını uygulamak anlamsız

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)