E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye dahil 3 ülkede vakalar artıyor---

DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye dahil 3 ülkede vakalar artıyor

DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye dahil 3 ülkede vakalar artıyor
20 Ekim 2021 - 21:19 www.borsagundem.com

Dünya Sağlık Örgütü, geçen hafta yeni koronavirüsü vakalarının en hızlı arttığı bölgenin yüzde 7 ile Avrupa olduğunu duyurdu. Değerlendirmeye göre, vakaların yükseldiği ülkelerin başında İngiltere, Rusya ve Türkiye geliyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün yeni yayınlanan pandemi haftalık değerlendirmesinde, geçen hafta bildirilen rakamlara benzer şekilde, son haftada yaklaşık 2,7 milyon yeni Kovid-19 vakası ve 46 binden fazla ölüm olduğunu söyledi.

Euronews'ta yer alan habere göre, Kovid-19 vakalarındaki en büyük düşüş ise enfeksiyonların sırasıyla yaklaşık yüzde 18 ve yüzde 16 oranında düştüğü Afrika ve Batı Pasifik'te görüldü.

AŞI SIKINTISINA RAĞMEN AFRİKA'DAKİ ÖLÜMLER AZALDI
Kıtadaki aşı sıkıntısına rağmen Afrika'daki ölümlerin sayısı da yaklaşık dörtte bir oranında azaldı. Dsö, Amerika ve Orta Doğu da dahil olmak üzere diğer bölgelerin önceki haftaya benzer rakamlar bildirdiğini söyledi.

AVRUPA'NIN YARISINDAN FAZLASINDA ARTIŞ VAR
Avrupa'da ise koronavirüs vakaları yaklaşık 1,3 milyon yeni vakayla sıçrayış gösterdi. DSÖ, bölgedeki ülkelerin yarısından fazlasının Kovid-19 sayılarında artış olduğunu bildiriyor.

İNGİLTERE'DE VAKALAR REKOR KIRIYOR
Geçen hafta, Birleşik Krallık'taki enfeksiyon sayısı temmuz ortasından bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi başkanı, hükümeti maske takma ve çocukların daha hızlı aşılanması da dahil olmak üzere daha katı Kovid-19 protokolleri uygulamaya çağırsa da, politikacılar bu adımlara itiraz ediyor.

EN KÖTÜ DURUM RUSYA'DA
Rusya'da yetkililer nüfusu aşılamak için mücadele ediyor ve Sputnik V aşısının bulunmasına rağmen insanların sadece yaklaşık yüzde 32'si aşılanabildi. 225 binden fazla ölümle Rusya, Avrupa'daki en büyük ölü sayısının görüldüğü ülke konumunda.

TÜRKİYE'DE SON DURUM
Türkiye'de ise 19 Ekim salı günü rakamlarına göre sadece bir gün içerisinde 30 binden fazla vaka ve 223 ölüm gerçekleşti. Türkiye'deki vaka rakamları son bir aydır günlük 30 bin civarında dolanıyor.

DSÖ: Avrupa'da vakalar 1 haftada yüzde 7 arttı

 

DSÖ, üçüncü doz için tavsiye ettiği aşıyı açıkladı!


TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Erol g.20 Ekim 2021 23:01

    5-6 YILDIR 4 MEVSİM GÜNDÜZ VAKTİ SIK ARALIKLARLA 2-3 YUDUM BUZLU SU İÇTİĞİM HALDE GRİP OLMAM BUZLU SU İÇME ALIŞKANLIĞIM BAŞLAMADAN ÖNCE BENDE GRİP OLURDUM

  • ZAK9520 Ekim 2021 22:06

    Böylece bu aşı saçmalığının da güzel bir ticari kapı olduğunu iyice anlamış olduk. İnsanlar o kadar yozlaştı ki artık tek amaç tek değer para oldu. Artık bu paranın hükmünü kıracak yeni bir düzen şart yoksa bu gidişle kendi kendimizi yok edeceğiz.

  • TAMİZ KARTALGÖZ20 Ekim 2021 22:51

    ZATEN TV LERDE 3 YILDIR  ÖNCEDEN AKIL ÇEMBERİ PROĞRAMLARINDA ABD NİN BÖYLE BİR VİRÜSÜ ÇIKARTIP DÜNYA YA HIZLI YAPIP İNSAN NUFUSUNU TIRPANLAYACAĞINI SÖYLÜYORLAR İDİ VE HATA HOLLYWOOD FİLMLERİNİ SEYİR ETMEDİKMİ YILLARCA DA.BENDE İNANIYORUM BUNLARA.ŞİMDİ ONLARCA VARYANTINI BİRİ BİTMEDEN BİRİNİ BAŞLATIP EKONOMİK TERÖR YAPTIKLARINI DÜŞÜNMEKTEYİM.HEDEFLERİNE ULAŞANA KADAR BUNLARI HAYATIMIZDAN ÇIKMAYACAK.BU İŞ AŞI İLE TEK OLMAZ BUNUN YAPISI ÇÖZÜLÜP ACİLEN İLACI BULUNMAZ İSE İŞİMİZ ÇOK ZOR.