E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasa​Draghi beklentileri karşılayabilecek mi---

​Draghi beklentileri karşılayabilecek mi

​Draghi beklentileri karşılayabilecek mi
01 Ekim 2014 - 22:55 www.borsagundem.com

Avrupa Merkez Bankası varlık alımları için planını hazırlıyor ancak Draghi’nin ilk alımları beklentileri karşılayacağa benzemiyor

Mario Draghi ilk varlık alımlarının çekini yazdığında fazla mürekkep kullanmayabilir. Avrupa Merkez Bankası (AMB) bu ay varlığa dayalı menkul kıymet (VDMK) alımı yapacağının sözünü vermiş olsa da, ismini vermek istemeyen iki merkez bankası yetkilisine göre ilk alımlar mütevazı olacak. Bu durum da AMB’nin alacağı varlıkların alanını genişleteceğini düşünen yatırımcıyı plan ile ilgili yeni tahminler yapmaya zorlayacak.

Financial Times’ın haberinde Draghi’nin AMB’nin kabul edeceği varlıkların alanın genişleteceğini belirtmesi ve Draghi’nin nereye kadar gideceğine ilişkin söylentiler, Yunan tahvillerini 4 günün ardından yükseltti.

Aylık kararları için İtalya’da bir araya gelecek AMB yetkilileri, Draghi’nin bilançoya 1 trilyon euroya (1.3 trilyon dolar) yakın ekleme vaadini yerine getirmek için baskı altında olacak.

Münih’te bulunan Bayerische Landesbank ekonomisti Johannes Mayr “ Enflasyon beklentilerinde doğrudan bir etki için icraatın hızlı olması önemli. Kısa vadede ise uygun varlık sıkıntısı da düşünüldüğünde hayal kırıklıkları olabilir. Bu da genişleme yönündeki baskıları artıracaktır” yorumlarını yaptı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)