E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisDoğtaş Kelebek’ten yatırımcıları yanıltan açıklama---

Doğtaş Kelebek’ten yatırımcıları yanıltan açıklama

Doğtaş Kelebek’ten yatırımcıları yanıltan açıklama
22 Ekim 2020 - 15:35 www.borsagundem.com

Patron televizyona çıktı, “Kara geçeceğiz, yabancı ortak geliyor” dedi. O konuşurken 26 milyon hisse satıldı, şimdi de sermaye artırımı yalanıyla yatırımcı kandırılıyor

Doğtaş Kelebek’in (#DGKLB) halkla ilişkiler şirketi “Doğtaş Kelebek sermaye artırdı” başlığıyla basın bülteni yayınladı. Birçok internet sitesi de bu başlıkla bülteni yayınlayarak yatırıcıları yanlış bilgilendirdi.

Doğtaş Kelebek sermaye artırmadı, sermaye artırıma kararı aldı. Şirketten dün KAP’a yapılan açıklama ile yönetim kurulunun, 269.069.767 TL'lik mevcut sermayesini, bedelli olarak 350 milyon liraya çıkarma kararı aldığı duyuruldu. Bugün yayınlanan basın bülteninde ise “Doğtaş Kelebek Sermaye Artırdı! Doğtaş Kelebek, çıkarılmış sermayesini nakit sermaye artırımı yoluyla, 350.000.000 TL'ye yükseltti” denildi. 

Daha şirket sermaye artırımı için SPK’ya bile başvurmadı. SPK’nın onay verip vermeyeceği bilinmiyor. Ancak, şirketten yapılan açıklamada sermaye artırımı tamamlanmış şirketin kasasına 81 milyon lira para girişi olmuş gibi yanıltıcı bilgilerle yatırımcıları yanıltılıyor.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI

PATRON TELEVİZYONDA KONUŞURKEN HİSSELER SATILDI

Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, 18 Eylül’de televizyona çıkarak açıklamalarda bulunmuş ve patronun konuştuğu esnada yaklaşık 26 milyon adet hisse satışı gerçekleştirildi. Patron Davut Doğan, televizyonda şirketin yıl sonunda kara geçeceğini MENA bölgesinden yabancı bir fonla ortaklık için görüşme yaptıklarını açıklamıştı. Patron konuşurken birkaç defa taban olan hisseler usta hareketlerle yükselişe geçecekmiş gibi izlenim uyandırılarak piyasada satılmıştı.

KAP'A AÇIKLAMADI, TV’DE ANLATTI

Davut Doğan TV’deki açıklamalarında, MENA Bölgesi’nden (Kuzey Afrika’da Fas’tan başlayarak Orta Doğu’ya doğru uzanan bölge) bir fonla görüşmeler yaptıklarını, inşaat, enerji ve mobilya alalında yeni işbirliklerinin gündeme geleceğini söyledi. İnşaat, mobilya ve enerjide yabancı bir fonun ortaklık yapmak istediğini söyleyen Doğan, “Fonla ilgili ortaklıkla ilgili biraz daha bilgi verir misiniz?” şeklindeki soruya şu cevabı verdi: “Bu teklif henüz çok yeni. Yazışmaları yapıyoruz. Ekipler oluşturuldu, bununla ilgili bir çalışma grubu oluşturduk. Henüz imzalar atılmadığı için bunu söylememek doğru olmaz.” Doğan detay vermeyi sürdürdü: “Bu işbirliği sadece enerji alalında değil, mobilya inşaat ve enerji alanında olacak.” Doğan, MENA Bölgesi’nde yabancı bir ortakla ilerleyeceklerini ifade etti.

Doğtaş Kelebek yüzde 30'luk bedelli için harekete geçti

Doğtaş Kelebek’te patron satışa geçti, hisseler çöktü!

Doğtaş Kelebek’ten ‘borca batıklık’ açıklaması

Rekor zarar rakamına ulaşan Doğtaş Kelebek temüttü dağıtmayacak

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 2,14
En Yüksek: 2,17
En Düşük: 2,08
Değişim 2,39 %
FK: 15,51
PD / DD: 6,25
İşlem Hacmi 20.726.528
Toplam Adet: 9.729.297
Ağırlıklı Ort.: 2,13
YORUMLAR (15)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mehmet23 Ekim 2020 21:42

  Halen bu adam hakkında işlem yapılmadı mı. Lütfen Savcılar göreve.

 • SON23 Ekim 2020 15:29

  Eeee böyle antin kuntinlerde uğraşanların sonu hep aynı yere varacak kaçınılmaz son daha başlamadı film henüz reklamlardayız çok yakında o uzaya gidenlerdeki ky ağlaya ağlaya başlayacak imdaaat diye bağırmaya ama sesini duyan olmayacak ve öylece kalacaksın belki yıllarca ve hatta belkide hiç paran kalmayacak

 • toprakoğulları23 Ekim 2020 17:57

  sana kalsa borsada sadece bist 30 hisseleri olmalı.

 • Uaydin23 Ekim 2020 13:04

  Magazalarina urun almaya gittim, adamlar 3 ay sonraya teslim tarihi verdiler. Zaten o zaman battiklarini anlmistim.

 • kytürk23 Ekim 2020 12:18

  Bunların da işi bitmiş, borç dağları aşmış, son umutları borsa olmuş. 

 • İlhan hoca23 Ekim 2020 12:06

  Hani spk hani ceza

 • Mucise Reis ;)23 Ekim 2020 11:27

  Yahu Aracı Kurumların hiç mi suçu yok ? millet acemi borsacı hadi. az biraz parası var.. o hisseleri şahlandıran uçuran aracı kurumların ta kendisi.. haberi alıp, süsleyip püsleyip kullanıyorlar.. milyonlarca hisse alan satan kurumlar onlar.. yani aracı kurumlar kandı mı ? onlar bizden çok daha iyi biliyor çıkmayan raporları haberleri, bağımsız denetimlerden yayınlanmdan ulaşıyorlar bir çok verilere... burada acemi kucuk gariban işi bilmeyen ömründe gelir tablosu, bilanço görmeyenler hala ne oldugunu bilmeyenler yanıyor.. O bakımdan kaliteli kağıtlara geçin temettu veren. 3 kuruşparan var trilyoner olma peşinde koşuyor kucuklerde yanı... hak ediyor biraz

 • Gerçek23 Ekim 2020 11:22

  Spk şirketlerin bu türlü kararları ve başvuruları suiistimalleri için düzenleme ve sistemini acil yenilmesi gerekiyor. Örnek şirket onaylanmayacak yada üsre uzatılması için bilinçli eksik ve noksan başvuru yapabilir.  O yüzden müracaat dijital ortamda ve gerekli evraklar v.b yapılıp ve açıklama da tarihi spk inceleme tarihi eksiklikler için yada başka nedenler ile yapılan yazışmaları kamu aydınlatma platformuna bildirilmesi gibi konular ele alınmalı. Taze kuruda onaylanmadı, Kentte süre uzadı. bankalarda 15 günde onaylananlar var. Çok karışık  

 • Mustafa23 Ekim 2020 08:47

  Bunlar gidici de son vurgun peşinde....

 • Hakan Mert22 Ekim 2020 20:44

  Adamlar Kapa bildirmiş zaten yonetim kurulu kararini.bedelliye gidecek.neyin kafasini yasiyorsunuz.birakin bu işleri.

 • manyak herif22 Ekim 2020 19:32

  yiğit Patronu kutluyorum.Demek ki şirketini  çok vseviyor ve şirketi zarar etmemesi için her türlü önlemi alıyor basiretli bir tüccar  gibi her kör kuruşu takip ediyor.helal olsun.

 • Gökhan Narin22 Ekim 2020 18:54

  spk ile arasını iyi tutmanın karşılığı bu. herkese tavsiye ederim

 • Halil22 Ekim 2020 18:08

  Uzak durun tekrar yazıyorum Çok fena yolarlar

 • Cafer22 Ekim 2020 17:23

  Malına mülküne el konulması lazım bunların

 • demir ceyhan22 Ekim 2020 16:37

  Halen daha peşinden giden varsa "Helal olsun tosuna" diyorum