E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriDoğan Holding'den Barbaros Muratoğlu açıklaması---

Doğan Holding'den Barbaros Muratoğlu açıklaması

Doğan Holding'den Barbaros Muratoğlu açıklaması
16 Aralık 2016 - 20:41 www.borsagundem.com

Doğan Holding Hukuk Müşavirliği, tutuklanan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında açıklama yaptı.

Doğan Holding, tutuklanan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

25 Kasım 2016 sabahı Ankara'daki evinden gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu dün akşam (15 Aralık 2016) ifadesi alındıktan sonra İstanbul 9.Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır.

Bu karar ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmayı görev addetmekteyiz.

24 Kasım 2016 tarihli Akşam gazetesinde Barbaros Muratoğlu hakkında ağır bir suçlama ortaya konulmuştur. Bu suçlamada Barbaros Muratoğlu'nun bir grup gazeteci arasında terörist başı ile çekilmiş bir fotoğrafı da kullanılmıştır. Bu haber üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmış, başlatılan soruşturmada Barbaros Muratoğlu'na isnat edilen terör örgütüne yardım suçlaması ve kendisinin tutuklanmasına ilişkin kararın başlıca gerekçeleri şunlardır:

-FETÖ elebaşısını ziyaret etmek, fotoğraf çektirmek ve bu esnada ceketinin iki düğmesini iliklemek,

-Bazı avukat ve devlet memurları ile yoğun telefon görüşmeleri yapmak,
Bu iddiaların hepsi hukuk ve vicdan açısından sorunludur.

Şöyle ki;
1) Barbaros Muratoğlu, 2012 yılında İzmirli gazetecilerin ağırlıkta olduğu, aralarında Akşam, Sabah, Yeni Asır, Zaman, Posta ve Hürriyet Gazetelerinin temsilcilerinin de bulunduğu bir grupla ABD'nin Teksas eyaletine bir geziye gitmiştir. Bu gezi sırasında, turu düzenleyen kişinin ifadesine göre, Yeni Asır, Akşam ve Sabah Gazetesi temsilcilerinin talebi üzerine yapılan bir emrivaki ile Pensilvanya ziyaret edilmiştir. O tarihte Pensilvanya'yı ziyaret son derece olağan bir nitelik taşıdığı için siyasetçisinden iş adamına kadar toplumun her kesiminden pek çok şahsiyet benzer ziyaretlerde bulunmaktaydı.

İnternette yapılacak kısa bir arşiv taraması Pensilvanya'da başka şahsiyetlerin gözüktüğü bunun gibi sayısız fotoğrafı ortaya çıkartacaktır. Barbaros Muratoğlu'nun dahil olduğu grup ile çekilen fotoğraf Akşam gazetesinin iddia etmiş olduğu gibi yeni bir hadise olmayıp, o döneme aittir. Söz konusu fotoğrafta Akşam Gazetesinin İzmir temsilcisi de bulunmaktadır. Fotoğrafta Barbaros Muratoğlu'nun ceketinin ilikli olması ise terbiye gereğidir.

2) Doğan Şirketler Grubu Türkiye'nin muhtelif şehirlerinde 100'ün üzerinde avukat ile çalışmıştır ve halen de çalışmaya devam etmektedir. Şirketlerimizin hukuki haklarını savunmak adına Holding bünyesindeki avukatların yanı sıra uzmanlık gerektiren konularda dışarıdan hukuki danışmanlık hizmeti alınması mutad bir uygulamadır. Barbaros Muratoğlu'nun gerek emniyet gerek savcılık sorgulamalarında adları geçen bazı avukatlarla görüşmüş olması son derece doğaldır.

Adı geçen avukatlardan alınan danışmanlık hizmetleri 2012 yılının ortalarında başlayıp 2014 yılında sona ermiştir. Barbaros Muratoğlu'nun, Holdingin Ankara Temsilcisi olarak Ankara'da bulunan ve soruşturmada adı geçen avukatlarla iletişim içinde olması ve kendileriyle görüşmesi görevinin gereğidir. Bu avukatlara vekaletname verilmesi hiç kimse açısından suç örgütüne yardım yapıldığı veya örgütün ideolojisinin benimsendiği anlamına gelemez.

3) Öte yandan sorgulamada adı geçen emniyet mensupları ve bürokratlar o dönemde resmi unvan taşıyan kamu görevlileridir. Barbaros Muratoğlu'nun holding bünyesindeki şirketlerin muhtelif konuları için bu görevlileri muhatap alıp görüşmesi kendileriyle fikir ve eylem birliği içinde olduğu anlamına gelmez.

4) Barbaros Muratoğlu, hayatının hiçbir döneminde bugün örgüt üyeliğine delalet eden Bylock uygulamasını kullanmamıştır. Soruşturma kapsamında böyle bir soru dahi sorulmamıştır. Bu iddia Akşam Gazetesinin bir iftirasından ibarettir. Yine örgüte yardım anlamına gelecek banka hesabı, himmet parası veya bazı kuruluşlara bağış yapılması gibi bir iddia da soruşturma kapsamında yoktur.

5) Barbaros Muratoğlu'nun suçsuzluğuna kesinlikle inanıyoruz. Tutuklama gerekçeleri haksız ve hukuka aykırıdır. Süresi içinde tutuklama kararına itiraz edilecektir. Adaletin er veya geç tecelli edeceğine inanıyoruz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 2,91
En Yüksek: 2,89
En Düşük: 2,81
Değişim 1,75 %
FK: 11,11
PD / DD: 0,78
İşlem Hacmi 171.322.529
Toplam Adet: 59.770.494
Ağırlıklı Ort.: 2,83
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)