E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDiyanet'ten flaş hac kararı---

Diyanet'ten flaş hac kararı

Diyanet'ten flaş hac kararı
27 Mart 2020 - 09:20 www.borsagundem.com

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı hac ödemeleri taksitleri ve hac işlemlerini ikinci bir duyuruya kadar erteledi

Suudi Arabistan'ın, korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle umre ziyaretlerini geçici olarak askıya alması ve umre ziyaretlerinin geçici olarak durdurulması ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı, internet sitesinden 2020 yılı hac ödemeleri ile ilgili duyuru yaptı. 'Hac Ödemeleri İkinci Bir Duyuruya Kadar Ertelenmiştir' başlıklı duyuruda 2'nci ve 3'üncü taksit ödemelerine ilişkin "2020 yılında hacca gitmek üzere kesin kayıt yaptırıp ilk taksit ödemelerini yaparak 2'nci ve 3'üncü taksit ödemelerini henüz yapmayan hacı adaylarımızın taksit ödemeleri ve hac ile ilgili iş ve işlemler ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Hac ile ilgili iş ve işlemler de (hacı adaylarımızın eğitimleri, valiz, kitap, malzeme dağıtımı, görevli seçimi ve eğitimi gibi konular) ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir" denildi. 

UMRECİLERİN ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK

Sitede ayrıca umre turları iptal edilen umrecilere ücret iade işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin bir duyuruya da yer verildi. Duyuruda, korona virüsten korunmak ve yayılımını önlemek amacıyla umre turlarının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine, bazı kafilelerin umre vizelerinin alınmasına rağmen iptal edilmek zorunda kalındığı bildirildi. Umre vizeleri alınan ve turları iptal edilen umre yolcularından vize ücreti kesintisi yapılmadan ücretlerin iade edileceği kaydedilirken, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda umreye gidemeyen umrecilerin ücret iadelerinin IBAN hesabına gönderilmesi için talep ekranı açıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ..27 Mart 2020 14:24

  eç alınan kararın gecidir bu... malum hacca hiç gitmemeleri gerekiyordu. bir sürü isan yaşamını yitirdi. Bu durumlarda bile milleti hacca gönderip, denetimsizce evlerine gönderdiler. o yaşamını yitiren, 15 gun karantınada kalan masumların suçu ne .? Yaşamını yitirenler, aileleri vb. bunları soracaktır. Tamam Dünyad avar, ama neden önlemler ve gereklilikleri ypmıyorlar? karantına otobüsünden, kız indir polis otobüs durdurdu. Yahu millet ve sağlığı keyfi karardan daha önemli deil mi ?

 • Bika27 Mart 2020 10:07

  2020 yılı haccı tamamen iptal olduğu açıklanmalı.

 • Hassasiyete bak27 Mart 2020 09:40

  Söz konusu hacı hoca olunca her türlü ayrıntı düşünülmüş.Ülkede günlük yevmiye ile çalışan ve işyerleri kapandığı için 1 lira geliri olmayan kaç milyon insan var,haberiniz var mı eyy akape.

 • ALLAH AKIL VERSİN27 Mart 2020 10:11

  VİRÜS DE BİLE SİYASET YAPACAK KADAR AYRIŞAN BU MİLLET NE OLMASI GEREKTE BİR ARAYA GELEBİLSİN, İNANIN BİR YOL BULAMIYORUM. BİRAZ DÜŞÜNELİM. 

 • Vatandaş27 Mart 2020 09:28

  "GÜNAYDIN" derler adama...Sonrada "GEÇTİ BOR UN PAZARI SÜR EŞEĞİ NİĞDEYE"...İş şten geçti,BAŞTAN UYANACAKTINIZ..."Sizin yüzünüzden ülke daha çok kırılıyor...