E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDigiturk tüm taahhütlerine bağlı kalacak---

Digiturk tüm taahhütlerine bağlı kalacak

Digiturk tüm taahhütlerine bağlı kalacak
13 Haziran 2019 - 08:41 www.borsagundem.com

Digiturk beIN Sport'tan yapılan açıklamada, "Türkiye'den çıkıyor" iddiaları yalanlandı. Açıklamada, "Digiturk TFF'ye verdiği tüm taahhütlere bağlı kalmaya devam edecek" ifadesi yer aldı

Digiturk beIN Sport'un Türkiye'den çekilmek istediği yönünde çıkan haberlerle ilgili twitter hesabından açıklama yaptı.

Digiturk yaptığı açıklamada, TFF ile yaptığı yayın anlaşmasına binaen Türk futbolunun hali hazırdaki en büyük destekçisi olduğunu ve 20 yıldan bu yana iş ortaklığı yaptığı TFF?ye verdiği tüm taahhütlere
her zaman bağlı kaldığını, bağlı kalmaya da devam ettiğini belirtti.

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, dün beIN Sports'un zarar ettiğini ve Türkiye'den çekilmek istediğini söylemişti. Kulluk, Kulüpler Birliği'nin bu konuya ilişkin 18 Haziran'da toplanacağını açıkladı.

Digiturk'un açıklamasında şöyle denildi:

"Yayın hakları anlaşmasından doğan her türlü yükümlülük ve ödemeler Digiturk tarafından gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan Digiturk uzunca bir süredir, söz konusu anlaşma
kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF'den doğal ve makul taleplerde bulunmaktadır.
Digiturk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile birlikte çalışmaya devam ederek Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır."

TFF'DEN BEIN SPORT AÇIKLAMASI

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), beIN Sports'un kulüplere herhangi bir gecikmiş ödemesinin bulunmadığını bildirdi.

TFF'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "Son günlerde kamuoyunda iş ortağımız Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'in resmi yayıncısı beIN Sports ile ilgili ortaya atılan tamamen gerçek dışı ve mesnetsiz iddialar üzerine bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Türk futboluna çok değerli katkılarda bulunan beIN Sports, 2018-2019 sezonu yayın hakları ile ilgili tüm ödeme yükümlüklerini yerine getirmiş olup, kulüplerimize herhangi bir gecikmiş ödemesi de bulunmamaktadır.

beIN Sports, 18 yıldır kulüplerimize maddi ve manevi çok değerli katkılarda bulunmuştur. BeIN Media Group CEO'su Sayın Yousef Al-Obaidly ile yapılan görüşmelerde de bu desteklerinin süreceği kendisi tarafından sık sık dile getirilmiştir. Tabii ki ortaya çıkabilecek olası sorunlar ve eksiklikler, karşılıklı iş birliği içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Federasyonumuzun, çözüm ortağımız beIN Sports'un değerli katkılarının uzun yıllar devam edeceğine inancı tamdır."

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • yunus13 Haziran 2019 12:54

    Değeri 10 bin tl bile etmeyen futbolcuya 3 milyon yuro ödenen bir ülkede kulüpler paraya doymaz,,en iyisi bein Türkiyeden kaçmalı,yoksa iflas eder.

  • DarkNight13 Haziran 2019 09:59

    Ayak yapiyorlar, Türk futbolu Katarlilarin eline kaldirma yandik.

  • hasan13 Haziran 2019 09:18

    Ekonomimiz dengelendi. Valla bak bakanımız açıkladı. Gitmeyin ekonomi süper 3 tane lig TV üyeliği alacak herkes para bol. İşsizlik yok ülkede. Dolar da artmayacak oh ohhhh