E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiDeutsche Bank ve Goldman'dan resesyon tahmini---

Deutsche Bank ve Goldman'dan resesyon tahmini

Deutsche Bank ve Goldman'dan resesyon tahmini
28 Kasım 2022 - 14:42 www.borsagundem.com

Goldman Sachs ve Deutsche Bank'a göre, hisse senedi piyasaları henüz ABD'de resesyon riskini yansıtmıyorlar

Goldman Sachs ve Deutsche Bank stratejistlerine göre ABD'de bir resesyon riskini henüz fiyatlara yansıtmamış olan hisse senedi piyasaları gelecek yıl vahşi bir seyir izlenmesine doğru ilerliyorlar.

Aralarında Christian Mueller-Glismann ve Cecilia Mariotti'nin yer aldığı stratejistler, hazırladıkları modelin ABD ekonomisinin gelecek 12 ayda yavaşlaması olasılığının yüzde 39 olduğuna işaret ettiğine dikkat çektiler. Stratejistler, resesyon riskinin varlık fiyatlarına yansıması olasılığının henüz yüzde 11 olarak fiyatlandığını da vurguladılar.

Deutsche Bank'tan Binky Chadha yaptığı değerlendirmede S&P 500 Endeksi'nin gelecek yıl üçüncü çeyrekte 3250 puana gerilemesini beklediğini ifade ederken, dördüncü çeyrekte topanlanma beklediğini de belirtti.

Fitch Ratings'ten ABD ve Euro Bölgesi için resesyon uyarısı

 

Ralli, resesyon gerçeğiyle tanışmak üzere

 

Borsalarda resesyona dayanıklı 3 sektör

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • AHMET ÖZBİLEN28 Kasım 2022 16:16

    Resesiyon bize vız gelir tırış gider.Başamızda RTE ve BAHÇELİ gibi dünyanın önde gelen liderleri var.bizim borsa rekor üzerine rekor kırmakta olup, yılsonunda 9500 rahat olacağız.