E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaDeutsche Bank piyasalar için en büyük 3 tehdidi açıkladı---

Deutsche Bank piyasalar için en büyük 3 tehdidi açıkladı

Deutsche Bank piyasalar için en büyük 3 tehdidi açıkladı
09 Şubat 2019 - 17:35 www.borsagundem.com

Kuruma göre piyasalar için en büyük riskler artan ticaret savaşları, Çin ekonomisinin sert inişi ve Brexit olarak öne çıkıyor

Küresel ekonomi üzerinde kara bulutlar toplanırken bir sonraki fırtınanın önceki kriz kadar hasarlı olacağından endişe ediliyor. Bloomberg'in Marketwatch'tan aktardığına göre Deutsche Bank Securities Şef Ekonomisti Peter Hooper bir raporunda küresel ekonomiye en büyük tehdidi oluşturan 3 gelişmeyi açıkladı.

Hooper ABD - Çin arasındaki ticaret gerilimi, ticaret anlaşması olmadan Brexit riski ve Çin ekonomisinde sert yavaşlamanın 3 büyük makro risk olduğunu belirtti. Hooper, 3 konuda da en kötü senaryonun gerçekleşmesi durumunda dünya ekonomisinin 10 yıl önceki gibi bir büyük resesyonla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

ABD - Çin ticaret anlaşmazlığı artarsa ABD'nin resesyona girebileceğini belirten analist "böyle bir gelişme küresel büyümenin 2 senede %1'den fazla düşmesine neden olur" yorumunu yaptı.

Uzman, Çin ekonomisinde sert inişin de diğer bir tehdit olarak öne çıktığını, bunun da gelecek 2 sene büyümeyi %1'e yakın düşüreceğini öngördü.

Hooper "Anlaşmasız Brexit de Avrupa'daki ekonomik aktivite için çok zarar verici olur. Bu şok İtalya'nın borç krizini de tetiklerse - ki bu ciddi bir olasılık- Avrupa ve küresel ekonomide üzerindeki negatif etkisi de iki misli olur" ifadelerini kullandı.

Uzman, bu 3 senaryonun aynı anda gerçekleşmesinin çok düşük bir ihtimal olduğuna ancak temkinli olmak gerektiğine dikkat çekti.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Burcu ak10 Şubat 2019 19:42

  Artık ekonomi mi kaldı, fabrikam mı kaldı, dahada yetmezse, ARTIK çaldıkları öandaki paraları getirir halkı da köleşeştirir 😡😡

 • Alouette10 Şubat 2019 00:04

  Türemiş çift dikişliler seçimde gösterecek! Devlet millet için var eyt liler koyun gibi meliyor siz saltanata devam! İşin garibi cebinde 50 tl olmayan mitinglere gidip milyon dolarların içinde yüzenlere yağcılık yalakalık yapıyor!

 • mehmet09 Şubat 2019 23:35

  bunları ben da söylerim. ilave : trumpın hala nefes alıyor olması. !

 • Sefa yağmur 09 Şubat 2019 23:12

  Kentsel dönüşüm projesi fikirtepe halkını perişan etdi çevre bakanı ve cumhur başkanı inşaat tı teslim edemeyen firmalara yaptırım grtirmediği sürece vadandaşların firmaların elinde oyuncak oluyor fikirtepede2011de başlayan kentsel dönüşüm rezalet bir şekilde sürüncemede kalmışdır yazıklar olsun

 • Mahallenin Delisi10 Şubat 2019 13:12

  Merak etme müteahhit kurtarma paketi çıkar. O arada sizlerde kurtulursunuz. Müteahhidin kar hırsı ile giriştiği işi eline yüzüne bulaştırmasının ve sizin dönüşümünüzün faturası bu iş ile alakası olmayan, menfaati bulunmayanların ödediği vergiler ile karşılanır...Siz dönüşürsünüz, müteahhit kurtulur bu iş israf edilen kamu kaynağı ile son bulur onunda hesabı bu işe taraf olanlardan sorulmaz...

 • Vatanım09 Şubat 2019 22:34

  Kötü görmemişsin şü dünyaya bak en zengin devletlerle bile borç kiraz içinde bu halimize şükür ki aklı başında bir liderimiz var bazı şeyleri yapamasa bile yapmaya gayret ediyor dünyanın konjektörü değişiyor sen hale patentse soğan hesabı yapıyorsun

 • Süleyman Demirel 09 Şubat 2019 20:52

  Beyaz filo ne zaman yükselecek bıktım artık

 • dd10 Şubat 2019 16:51

  BEYAZ FİLODA NEYMİŞ?. SEN KAFAYI YETMİŞSİN SÜLEYMAN DEMİREL. İKİ TANE İKİNCİ EL ARAÇ VAR. BAŞKA BİRŞEY YOK. YAZIK O PARALARA.

 • Vatanım09 Şubat 2019 20:26

  Çok beklersin oy kaybetmeyi bırak gümbür gümbür mehtal marşı ile geliyor avucunu yala

 • köfteci10 Şubat 2019 08:56

  suriyeliler geldi gümbür .gümbür  işgal ettiler memleketi

 • Oğuz09 Şubat 2019 21:25

  Gümbür gümbür geliyor ülkedeki tüm fabrikaları satarak tarım hayvancılığı iflas ettirerekde olsa oy kaybetden devam edecek. Alternatifi yok ne yapsa ne kadar kötü olsakta gelecek.

 • Selim09 Şubat 2019 19:30

  4) Akp nin seçimlerde çok oy kaybedecek olması