E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDeutsche Bank, Fed'den 100 puan daha faiz indirimi bekliyor---

Deutsche Bank, Fed'den 100 puan daha faiz indirimi bekliyor

Deutsche Bank, Fed'den 100 puan daha faiz indirimi bekliyor
11 Eylül 2019 - 08:25 www.borsagundem.com

Deutsche Bank, ABD ile Çin arasında ticaret savaşının daha fazla tırmanmayacağı öngörüsü çerçevesinde, Fed'in 2020 yılı ortasına kadar faizi 100 baz puan daha indireceğini öngördü.

Deutsche Bank, ABD ile Çin arasında ticaret savaşının daha fazla tırmanmayacağı öngörüsü çerçevesinde, Fed'in 2020 yılı ortasına kadar faizi 100 baz puan daha indireceğini öngördü. Banka ayrıca ABD ekonomisinde büyümenin 2020 ortasında kadar yüzde 1,5 seviyesinin altına inmesini beklediklerini ifade etti.

Deutsche Bank baş ekonomisti Davit Folkerts-Landau, yatırımcılara gönderdiği bilgi notunda, ABD ile Çin arasında ticari çatışmanın tırmanması halinde ise Fed'in faizi sıfıra doğru indirmesi ve ABD ekonomisine ılımlı bir resesyon yaşanması riski bulunduğunu vurguladı.

Folkerts-Landlau, "Ekonomistlerimiz ABD için büyüme tahminlerini, büyük ölçüde ticari belirsizliğin bir sonucu olarak aşağı yönlü revize ettiler. İmalat daralıyor ve güçlü istihdam piyasasında çatlamalar var" diye konuştu.

Fed'in faiz indirimleri ne kadar büyük olursa, diğer merkez bankaları üzerinde buna yanıt verme baskısının artacağını belirten Folkerts-Landlau, ECB'nin de politika faizlerini indirmesini beklediklerini ve Banka'nın varlık alımlarına yeniden başlayabileceğini ifade etti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)