E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiDelta varyantı yavaşlarken ABD ekonomisi yeniden hızlanıyor---

Delta varyantı yavaşlarken ABD ekonomisi yeniden hızlanıyor

Delta varyantı yavaşlarken ABD ekonomisi yeniden hızlanıyor
22 Ekim 2021 - 08:41 www.borsagundem.com

Pacific Investment Management Co.'dan (Pimco) Tiffany Wilding'e göre, korona virüs delta varyantının yayılması azaldıkça ekonomik toparlanma hız kazanıyor.


Pimco'nun ABD'li baş ekonomisti, "Ekonomi aslında yeniden hızlanıyor. Eğlence ve seyahat hizmetleri sektörlerinde harcamalarda bir artış görmeye başlıyoruz. Ekim ayında net istihdam kazanımlarının toparlanmaya başlamasını bekliyoruz. Bu, para politikasının Kasım ayında beklediğimiz daralma işine devam edebileceğinden ve bu pandemiden kurtulmaya devam edebileceğimizden emin olmamızı sağlıyor.” dedi.

Wilding, büyümenin muhtemelen işçiler için daha fazla ücret artışına yol açmasını, ancak ortaya çıkacak herhangi bir enflasyonun ölçülü olmasını bekliyor.

Fed'e faiz oranlarını bir süre sabit tutması için daha fazla alan veren Wilding, "Enflasyonun gelecek yılın sonuna kadar ılımlı olması muhtemel. 2023'ün başında muhtemelen bir faiz artışı alacağınızı düşünüyoruz." dedi.

Yatırım devi Pimco kripto para işlemleri yapmayı düşünüyor

 

Pimco: Doların dünya çapında düşüşü daha yeni başladı

 

Pimco'dan ABD ekonomisi için resesyon uyarısı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)