E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem Cumhuriyetçilerin Trump'a olan desteği hala aynı---

Cumhuriyetçilerin Trump'a olan desteği hala aynı

 Cumhuriyetçilerin Trump'a olan desteği hala aynı
24 Kasım 2022 - 03:47 www.borsagundem.com

ABD'de 2024 başkanlık seçimlerine adaylığını ilan eden eski Başkan Donald Trump'a, Cumhuriyetçilerin desteğinde bir değişim gözlenmedi.

ABD'de 2024'te yapılacak başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan eski ABD Başkanı Donald Trump'a, kendi partisi olan Cumhuriyetçilerin desteğinin değişmediği saptandı.

ABD merkezli gazete Politico'nun yaptığı ankete göre, mevcut durumda Cumhuriyetçilerin yüzde 45'i Trump'ın adaylığını destekliyor.

Trump'ın adaylığını açıklamadan önce yapılan anketlerde de bu rakamın yüzde 46-47 bandında olduğu açıklanan ankette, adaylık duyurusunun gelmesiyle Trump'a olan destekte büyük bir fark görülmediği aktarıldı.

2017-2021 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. başkanı olarak görev yapmış olan Amerikalı siyasetçi Trump, şimdiye kadar 2024 seçimleri için adaylığını resmen duyuran ilk isim oldu.

Trump, 3 Kasım 2020'deki seçim sonuçlarını uzun süre kabullenmemiş, koltuğu Joe Biden'a ancak 20 Ocak 2021'de devretmişti. 

Trump, 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı

 

Trump’ın Twitter hesabı açıldı

 

Trump'tan sitem dolu sözler

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)