E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı---

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı
17 Şubat 2021 - 16:44 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Ana gündemi korona virüsle mücadele olan toplantıda kısıtlamalarla ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Ana gündemi korona virüsle mücadele olan toplantıda kısıtlamalarla ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor.
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Yılın ikinci kabine toplantısında, korona virüsle mücadelede alınan tedbirler ele alınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması planlanan toplantıda, vaka sayılarındaki seyir ile yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı, mevcut tedbirlerin ne zamana kadar uygulanmaya devam edileceği ve mevcut tedbirlerin esnetilip esnetilmeyeceği gibi konuların da gündeme gelmesi bekleniyor.

Korona virüs salgınının en çok etkilediği alanlardan biri olan yiyecek ve içecek sektörünün gözü kulağı bugünkü Kabine toplantısında.

Lokanda, restoran ve kafeler kapılarını açmayı bekliyor

Korona virüs aşı takviminin devreye girmesi, ikinci doz aşıların yapılmaya başlanması ve vaka sayılarındaki düşüşle birlikte sıkı tedbirlerin uygulandığı bazı sektörlerde tedbirlerin esnetilmesi beklentisi oluştu. Lokanta, restoran ve kafe ve benzeri faaliyetlerde bulunan işletmeler de belirli kurallar çerçevesinde kapılarını açmayı bekliyor. Kabine toplantısında yiyecek ve içecek sektöründe faaliyet gösteren esnafın bu yönde talepleri masada olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız kararları açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, partisinin Ankara 7. Olağan İl Kongresi'ne bugün yaptığı konuşmada Kabine toplantısına alınacak kararlara işaret etti. Erdoğan, "Salgın nedeniyle yapmak zorunda kaldığımız kısıtlamaların, esnafımız, işçimiz, işverenimiz, çalışanlarımız üzerinde oluşturduğu yükü en aza indirmek için pek çok destek açıkladık. Bugün de yine aynı şekilde kabine toplantımızda yapacağımız çalışmalarla, millete seslenişte aldığımız kararları açıklayacağız." dedi.

Yüz yüze eğitim

Yarı yıl tatilinin ardından 15 Şubat itibarıyla köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime başlandı. 1 Mart itibarıyla da ülke genelinde yüz yüze eğitime geçilmesi planlanan takvim dahilinde bulunuyor. Eğitim alanında da, vaka sayılarındaki düşüşün sürmesinden dolayı planlandığı gibi 1 Mart'ta yüz yüze eğitimin başlaması bekleniyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması

Halen tedbirler kapsamında hafta içi 21.00-05.00 arası hafta sonları da cuma 21.00'den başlayarak pazartesi günleri saat 05.00'e kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da esnetilmesi beklenen tedbirler arasında yer alıyor.

Tüm bu konuların yanıtı bugünkü Kabine Toplantısı'nda netleşecek.

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında korona virüsle mücadele ana gündemi ile saat 15.00'te toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuda bir sunum yaparak kabine üyelerini bilgilendirecek. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri toplantıda karara bağlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirlerin esnetilmesi sinyalini vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa yönelik tedbirlerle ilgili daha önce "Vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz." açıklamasını yapmıştı. Bugün esnafın gözü o takvimde olacak.

Normalleşme adımları atılacak mı?

Sokağa çıkma kısıtlamaları da masada olacak. Kısıtlamaların ne zaman esnetilebileceği konusunda değerlendirme yapılacak. Bunun için il il vaka tablosuna bakılacak. Salgının seyrine göre il ve bölge bazında normalleşme adımları atılacak.

Aşılama süreci de masada olacak

Çin ve Almanya'dan sipariş edilen korona virüs aşılarının son durumu ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak. Türkiye'deki aşılama süreci de değerlendirilecek.

Erdoğan: Aldığımız kararları Kabine sonrası açıklayacağız

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)