E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'ya gidiyor---

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'ya gidiyor
16 Ağustos 2022 - 20:13 www.borsagundem.com

Guterres, 18 Ağustos'ta Ukrayna'nın Lviv kentinde Zelenskiy ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek ve İstanbul'daki tahıl koordinasyon merkezini ziyaret edecek

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, perşembe günü Ukrayna'nın Lviv kentinde Ukrayna lideri Volodymyr Zelenskiy ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini söyledi. Guterres bu görüşmenin ardından BM aracılığı ile tahıl ihracatının yeniden başladığı Karadeniz'deki Odessa limanını ziyaret edecek.

Guterres cumartesi günü , Ukrayna'nın Karadeniz'den tahıl ve gübre ihracatını denetleyen Rus, Ukraynalı, Türk ve BM yetkililerinden oluşan İstanbul'daki Ortak Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret edecek.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının başlamasının ardından Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracatının yapılamaması dünya çapında bir kriz yaratmıştı.

Tahıl krizi 22 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov'un katılımıyla Dolmabahçe Ofisi'nde imzalanan anlaşmayla çözülmüştü.

Malezya Kralı Abdullah Şah Ankara'da

 

Erdoğan: İhracatımızı 250 milyar dolar sınırına ulaştırdık

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin 21 yılını kutladı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.