E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan: Artık bıçak kemiğe dayandı---

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık bıçak kemiğe dayandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık bıçak kemiğe dayandı
28 Kasım 2015 - 19:38 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör konusunda bıçağın kemiğe dayandığını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burhaniye Belediyesi’nin önünde halka hitap etti. Erdoğan, “Terör yaktı, yıktı, mahvetti. Bir taraftan barış diyorsun. Demokrasi diyorsun, özgürlük diyorsun, öbür taraftan belediyenin araç gereçleriyle sokak ve kanalları açıyorsun. Oradaki girişimcilerin iş makinelerini, belediyelerin otobüslerini yakıp, iş adamlarını tehdit ediyorsun. Bu işadamları sonra orayı terk ediyor. Daha sonra Güneydoğu’da işsizlik var diyorsun. Tabii olur. Belediyenin iş makineleriyle bu kanalları açanlar bedellerini ödeyecek. Bu araçlar atık su, içme suyu açmak için var. Orada kalkıp da kanal aç. İçene bomba yerleştir ve insanların ölümüne, şehitlerimize vesile ol. Artık bıçak kemiğe dayandı” dedi. 

Eğitim sistemiyle ilgili konuşan Erdoğan, “Geçenlerde Milli Eğitim Bakanım ile beraber oturduk ve konuştuk. Verilmiş bir sözümüz Fatih Projesi vardı. Şuana kadar 800 yüzbini aşkın tablet ve bilgisayar dağıtıldı. Şuanda hedef 10 milyon bilgisayar ve tabletin yetiştirilmesi. Bu konuda biz, 9. sınıf değil. 7. sınıftan itibaren dağıtılmasından yanayız. 7. sınıfa kadar defter ve kalemden çocuğu uzak tutmayalım, güzel yazıyı çocuk iyi öğrensin. Ondan sonra modern dünya neyi gerektiriyorsa, biz onları aşmak durumundayız, aşalım. Çok kısa zaman içerisinde yeni adım atılacak. 3-4 yıl içerisinde bunları yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

“BİZ ALLAH’IN HUZURUNDA RÜKUDA EĞİLİRİZ”

Alanı dolduran vatandaşların ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’ sloganına tebessümle karşılık veren Erdoğan, “Biz ne dedik, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ama biz, Allah’ın huzurunda rükuda eğiliriz. Başka hiçbir yerde eğilmek bize yanaşmaz. Bazıları bize farklı akıllar verebilir, onlar kendilerine saklasın” açıklamasını yaptı.

“SAĞLIKLI BİR DOĞUM 9 AY 10 GÜNDE YAPILIR”

Sağlık konusunda da açıklamalar yapan Erdoğan, şunları söyledi:


“Hastanelerde neler yaşandığını bizim jenerasyon iyi bilir. Doktor yazar, ilacın birazı var, birazı yok. Şimdi siyaseti yapanların bir kısmı o zamanlarda yetkili makamlardaydı. Ah kardeşim bize neler çektirdiler. Bir röntgen çektirmek için 7-8 ay sonraya gün veriyordu. Şimdi hastanelerimizde her şey mevcut. Bunlar yoktu, bu günleri gördük. Bazı eksiklikler oluyor, onlarda giderilecek. Hiç endişeniz olmasın. Ama acele etmemek lazım. Sağlıklı bir doğum 9 ay 10 günde yapılır. Onun için sabırla o günleri bekleyelim.”

“İMAM KAÇAR MI?”

“Sadece eğitim, sağlık değil, adeta kümes gibi yerlerde mahkemeler vardı” açıklamasını yapan Erdoğan şunları söyledi:


“Şimdi her tarafta sarayları kurduk. Ama yargıda sıkıntımız var. Bunu aşacağız. En önemli sıkıntıyı paralel yapıyla yaşadık. Bu ülkede paralel yapıyı kurmak suretiyle devletin Milli İstihbarat Teşkilatı’nı kontrol altına alarak, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yaptıklarını dünyaya bir ajan ve casus gibi servis ettiler. Dünyanın her yerinde İstihbarat Teşkilatı’nın çalışma yeri bellidir. Bunlar Milli İstihbar Teşkilatı’nın TIR’larını durdurmak ve kontrol etmek suretiyle dünyaya duyurdular. Ondan sonra ‘bunlar terör örgütüne silah veriyorlar’ dediler. Bayırbucak Türkmenlerine giden insani yardımlarını deşifre ettiler. Ne yaparlarsa yapsınlar tutmadı. Çekirge 1 sıçradı, 2 sıçradı, 3 sıçradı, bitti. Bu mücadele devam edecek. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bunlar mazlum, mağdurlarla uğraştılar. Neler yaptılar neler bitmedi. Daha yapacağımız çok iş var. Ama bakın, imamlar şimdi kaçıyor. İmam kaçar mı? Ama bunlarınki kaçıyor. Çünkü bunlar mihrapta imamlık yapmadılar başka yerde yaptılar. Herkesin haremine girdiler. Dinlediler, gözetlediler bunu yaptılar. Başbakan dönemimde benim ofisimi, evimi dinlediler. Böcek yerleştirdiler. Bunların ortaklaşa hareket ettiği tipler bunları güvence altına aldılar. Fakat kurtulamayacaklar. Onlar Kaçak biz kovalayacağız. İnlerine gireceğiz demiştim, girdik. Devletimiz gereği neyse hukuk içerisinde bunu yerine getiriyor.”

“ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Terör olaylarıyla alakalı da konuşan Erdoğan, “Daha güçlü olacağız. Milletimin huzuru ve refahı için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Terör yaktı, yıktı, mahvetti. Bir taraftan barış diyorsun. Demokrasi diyorsun, özgürlük diyorsun, öbür taraftan belediyenin araç gereçleriyle sokak ve kanalları açıyorsun. Oradaki girişimcilerin iş makinelerini, belediyelerin otobüslerini yakıp, iş adamlarını tehdit ediyorsun. Bu iş adamları sonra orayı terk ediyor. Daha sonra Güneydoğu’da işsizlik var diyorsun. Tabi olur. Belediyenin iş makineleriyle bu kanalları açanlar bedellerini ödeyecek. Bu araçlar atık su, içme suyu açmak için var. Orada kalkıp da kanal aç. İçene bomba yerleştir ve insanların ölümüne, şehitlerimize vesile ol. Artık bıçak kemiğe dayandı. Şimdi de askerimiz, polisimiz, köy koruyucularımız gereğini yapıyor. Şehitlerimiz geliyor. Rabbim cennetiyle onları müsterih kılsın. Bu mücadele de asla taviz vermeden bunu sürdüreceğiz ve Türkiye’yi beklenen yere kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • xyz29 Kasım 2015 11:09

  13 yıdır ülkeyi fasafisolarla zaman geçirip bugün içine düştüğünüz acizane duruma bahane aramakla gündemi meşgul ettiniz .ülkenin kurtuluşu orada köklü değişimle olacak...

 • Mehmed29 Kasım 2015 01:02

  Ayasofya neden açılmıyor.kimden korkuluyor. Rus uçağını düşürmekten korkmayanlar neden ayasofyayı açmaktan korkuyorlar.

 • kevno28 Kasım 2015 22:03

  yeter artık herkesi herkese düşman ederek istediğin yere varmaya çalışırsan bu ülke daha çok rezillik çekecektir. iç ve dış politika sadece bireysel çıkarlar uğruna iflas etmiş durumda... etrafta bir tane dost ülke kalmadı, içte ise kürt, türk, alevi, sünni, gezici, paralel ve ismini sayamayacağımız bir sürü farklı grup ortaya çıkardınız, alın işte eseriniz....

 • RTE ile yola devam insallah28 Kasım 2015 21:35

  Bunlar bizi savasa sokacak. Allah Ayşegül zin yardimcisi olsun

 • Düşünmek 28 Kasım 2015 21:15

  AKP nin tek dil tek millet sloganı ve politikası, ve Kürtlerin Suriye deki siyasal oluşumlarına her fırsatta terorist demeleri toplumsal barışa ne kadar katkı sunabilir?

 • yılmaz 28 Kasım 2015 20:33

  başbakanlık döneminde dinlemişler mi ?duymadık ne konuşmuş başbakan..?

 • Realite 28 Kasım 2015 20:32

  Herşeyin ve bütün çatışmaların temelinde Kürtler biz kürdüz kimliğimizle yaşamak ve yaşatmak istiyoruz anlayışı ile tek dik tek millet anlayışının çelişmediniz sonucu değil mi? Var olmaya çalışma ve yok etmeye çalışma, iki farklı duygu! İsteyen istediği gibi tepki versin buna! tek gerçeklik budur! Oyasa bütün kimlikler karşılıklı onare edilse ve adaletle eşitlikle varlığını sürdürme olanağı oluşturulsa herkes dost olur samimi birliktelik ancak böyle gelişir!

 • .....28 Kasım 2015 20:25

  Bu ülkeyi sağcı solcu olaylarıyla yıkamadılar şimdi kürt türk olaylarıyla zayıflatmaya kışkırtmalarıyla bölmeye çalışılıyor...kimse bu oyunlara gelmesin.

 • boş28 Kasım 2015 20:17

  bu ülkenin insanı kürt türk farketmez ahlaksız, adaletsiz olduğu sürece terör de bitmez yolsuzluk da, din sömürüsü de, vatan millet sömürüsü, insanlık sömürüsü de

 • ORLONDOWW28 Kasım 2015 19:57

  terör bitmesi gerekiyor yeter artık bir kürt olarak yeter diyorum bu ne kardeşim yazık günah