E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaNeden YükseldiCRFSA: Özsermayesini artıya geçirecek---

CRFSA: Özsermayesini artıya geçirecek

CRFSA: Özsermayesini artıya geçirecek
26 Ağustos 2020 - 11:02 www.borsagundem.com

Carrefoursa eksi 483 milyon lira olan özsermayesini artıya geçirmek için eş zamanlı sermaye azaltımı ve artırımı yapacak

Carrefoursa’nın TTK 376 yani borca batıklıktan kurtulmak için harekete geçmesi hisseleri tavan yaptırdı. Yüzde 10 yükselen Carrefoursa hisseleri 6.83 lira oldu.

Bu arada Carrefoursa hisseleri bir süredir 5 lira ile 7 lira arasında sert dalgalanmalara neden oluyor.

Carrefoursa’dan ‘borca batıklık’ açıklaması

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 24,32
En Yüksek: 25,72
En Düşük: 23,18
Değişim -5,44 %
FK: 0,00
PD / DD: -35,24
İşlem Hacmi 8.358.987
Toplam Adet: 338.402
Ağırlıklı Ort.: 24,70
YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Selimin bahtı kara01 Eylül 2020 18:39

  Uçacak diye aldım,bir yerlerime kaçtı...her zamanki gibi...

 • hakan30 Ağustos 2020 01:40

  Türkiyenin en pahalı marketinin özsermayesi nasıl eksilerde olur nasıl borca batık olur anlayan beri gelsin

 • ahmet çelik16 Eylül 2020 14:21

  pahalı olduğu içindir  :) 

 • Yorum28 Ağustos 2020 19:55

  Sermayeyi niye arttırıyor yaptığı zararı ky dan mı çıkaracaklar borsa soyğun yeri oldu firmalar şirketi zarar ettiriyorlar bilerek isteyerek 10 tane tedarikçi firma bul yüksek maliyetli işler yaptırıyormuş gibi faturalar kestir satışlardan gelen karı üstüne yedekleri üstüne kredileri bu faturaları ödemek için kullan böylece şirketin içini boşalt diğer firmalara kestirdiğin faturaların kadevesini öde gerisini cepe at ardından bedelli yap ky nın parasıyla şirketin kasasını doldur ky cıya hisseleri i.. Le ooh ne güzel dünya

 • Mehmet Ali Kahya28 Ağustos 2020 14:00

  Benzeri TEKNOSA için de geçerli. Şu anda bazı mağazalar kapatıldı ama halen gereksiz mağazalar büyüklükler var. Tüketimi yoğun olan boyutlarda TV satışı olmalı gereksiz yere az satılan büyük çok büyük boyutlu TV depo edilmemeli ve sergilenmemelidir. Fazladan getirisi aslz olan ürünler nedeniyle kira bedeli, mağaza büyüklüğü arttığı için oluşan ısıtma soğutma havalandırma giderleri gibi etkenler karlılığı azaltmaktadır. En güzeli yine butik ve çok talep olan ürünler ile devam edip ağırlığı sanal mağaza satışına kaydırmalı. Alt yapısı olan bir holding ülkede 20 yerde depo kursa kırsalda hem maliyeti düşürür hem siparişi kısa sürede teslim ederek gönül kazanır. Sonuç olarak hem şirket hem yatırımcı kazanır.

 • F.Ç.23 Eylül 2020 09:20

  CARREFOURSA YA CEO MU OLMAK İSTİYORSUNUZ :D 

 • Mehmet Ali Kahya28 Ağustos 2020 14:00

  Planlamaları yanlış olan bir şirket.. Yanlış yerlerde gereksiz büyüklükte marketler açılması özellikle AVM de yer alması mantıksız. Market eve yakın olmalı ADANA M1 AVM de Real vardı kapandı yerine Carrefour SA geldi. Tamamen yanlış politika zarar etmeye davetiye. AVM kirası daha pahalı, kiralama alanı çok büyük 9.000 m² den fazla sonuç olarak gider daha fazla ve esasen ürün bazında katkısı az olan ürünleri raflara koymamak lazım, alanı küçük tutmak lazım ve AVM de şehir kenarında olan yerleşim fazla olmayan AVM den çıkmalı. Daha butik daha az ürün ile küçük mağazalar şeklinde devam etmeli. Diğer türlü bu yapılacak sermaye azaltımı artırımı geçici çözüm olur.

 • Yorum27 Ağustos 2020 02:57

  Batık niye batık çünkü kar etmiyor yanlış yunluş yerlerde market açıyor 5yıl inat edip bekliyor sonra kapatıp gidiyor türkiyede iki üç yerde doğru noktada varlar o noktalar para kazanıyor gerisi dediğim gibi böyle olunca sürekli zarar sonrada market açtığı yerler kapanınca o da zarar böyle üst üste zarar - 400 milyon olmuş asıl zararı bu altı ayda yaptı tabi 181 milyon zarar marketler çalışırken bu yatmış şimdi sermayeyi azaltacak sonrada artıracak neye göre patron a tahsisli yapsalar bari ky açısından ky nın cebinden uzak durun

 • Ertuğrul 26 Ağustos 2020 17:48

  Bugunku normlarla ve değerlerle bu kadar ‘fetih’ olaylarını kutsamak doğru mu? Yani fetihler konusundaki bu güncel yargı, bu gün askeri gücü yeten diğerlerinin Şehirlerine toplarklarını askeri olarak ele gecirip, yönetimi ele alıp demografik yapıyı değiştirmesininin kutsal bir davranış olduğunu savlamaz mı?

 • erdinç26 Ağustos 2020 16:51

  Batak şirketler uçarken,sağlam şirketler geri düşüyor,,nasıl bir borsa anlamak güç.