E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıCommerzbank: TL baskı altında kalmaya devam edebilir---

Commerzbank: TL baskı altında kalmaya devam edebilir

Commerzbank: TL baskı altında kalmaya devam edebilir
24 Mayıs 2016 - 10:41 www.borsagundem.com

Commerzbank ekonomisti Tatha Ghose, TL'nin Mayıs ayı başından bu yana politik gelişmelerle baskı altında kaldığını ve bu durumun önümüzdeki haftalarda sürebileceğini belirtti

Commerzbank ekonomisti Tatha Ghose, "Kabinedeki isimlerin açıklanması, Erdoğan'ın hakimiyetinin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesi olarak piyasalar tarafından dikkatle izlenecek. Yeni kabinenin odak noktasında, Cumhurbaşkanı'nın AK Parti'nin bir üyesi olması ve bu yolla başkanlık sistemi yolunda ilk adımların atılmasına yönelik anayasal değişikliklerin yapılması olacak." yorumunda bulundu.

Ghose, "Türk lirası, Davutoğlu'nun partisini kongreye götürerek aday olmayacağını açıklamasından bu yana baskı altındaydı, ve önümüdeki bir kaç hafta yaşanacaklar bu ateşe körük olabilir." dedi.

Bloomberg HT'nin derlediği ankete katılan 22 ekonomistin medyan beklentisi faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirim yapılacağı yönündeydi.

Bloomberg News

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)