E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıCoinbase’in halka arzına onay---

Coinbase’in halka arzına onay

Coinbase’in halka arzına onay
02 Nisan 2021 - 08:08 www.borsagundem.com

Kriptopara borsası Coinbase, Nasdaq'ta işlem görmek için SEC'ten onay aldı

Kripto paralara artan ilgi sonrası günlük trilyonlarca dolar işlemin gerçekleştirildiği dijital para borsalarını dev küresel şirketlerden daha karlı hale getirdi. Dijital borsalar hızlı büyüme fırsatını halka açılarak avantaja çevirmeye yöneldi Coinbase Global, hisse senetlerini Nasdaq'ta işleme açılması için ABD'nin sermaye piyasası kurumu SEC'ten onay aldı.

Coinbase'in Nasdaq'ta işleme açılması doğrudan kota alınma şeklinde olacak, öncesinde hisse satışı yapılmayacak.

ABD'deki en büyük kriptopara borsası olan Coinbase, A Sınıfı adi Hisse senetlerinin Nasdaq Global Select Piyasası'nda "COIN" codu ile 14 Nisan'dan itibaren işleme açılacağını duyurdu.

Borsagundem.com’un yaptığı derlemelere göre, Coinbase 2020 yılında 1.1 milyar dolarlık ciroya ulaşırken 322 milyon dolar net kâr elde etti. SEC'e yapılan başvuruda yer alan bilgilere göre bugüne kadar platform üzerinden 456 milyar dolarlık işlem yapıldı. Bunun 193.1 milyar doları 2020'de gerçekleşti. Platformdaki varlıkların toplam değeri ise 90 milyar Dolar seviyesinde bulunuyor. Toplam 43 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Coinbase'de aylık aktif olarak 2.8 milyon kişi alım satım yapıyor.

TÜRKİYE’DE ALTYAPI HAZIRLANIYOR

Kripto para piyasalarına en fazla ilgi gösteren ülkelerden biri de Türkiye. Yaklaşık 5 milyon kişinin hesabında dijital para olduğu biliniyor. Merkez Bankası dijital para konusunda hazırlık yaparken, otoriteler Türkiye’de faaliyet gösteren borsaların regülasyonu konusunda yakında önemli adımlar atması bekleniyor. Dün Maliye Bakanlığı borsalardan özelikle müşteri bilgileri ve hesap detaylarıyla ilgili bilgi talep etti. Milyonlarca kişinin işlem yaptığı bu piyasaları devlet kontrolü altına alınması halinde birçok mağduriyetin de önüne geçilmesi bekleniyor. Son dönemde özellikle sosyal medya reklamlarıyla kandırılan kişiler sahte kripto para borsaları tarafından dolandırılıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Soner02 Nisan 2021 10:14

    Şuan coin oyununu herkes sevmiş! Ve bu oyunu organize eden güçler devlet yönetimleri üzerinde etkili insanlar! Yoksa ne üdüğü belirsiz onun bunun çıkardığı sanal, reel bir karşılığı olmayan coinlerin bir gercek varlıkmış gibi algılanmasına izin verilmezdi! Devletler kendi paralarına alternatif değişim aracına izin vermezdi! Zaten vermezler sadece bir süre müsamaha gösterirler, bu derin güçlerin hatırına!! Gelecekte coinler ne değişim aracı olabilir ne de yatırım varlığı! Şuan coin pyınu üzerinden insanları iyi söğüşlüyorlar! Coin ihraç ederek coinler insanlara paralar oyunu kuranlara gidiyor! Attın vuruş tamamlana kadar oyuna devam! Bu coinlerin arkasında büyük güçler var! Şuan coinleri iyi destekleniyorlar! Ama piyasanın eline coinleri verlip paralar söğüşlendikten sonra coin gercekliği ortaya çıkar! Artık herkes voin dahtekarlıklarını yayınlamaya yazmaya başlar!