E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemClinton, Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektubu trolledi---

Clinton, Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektubu trolledi

Clinton, Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektubu trolledi
21 Ekim 2019 - 16:50 www.borsagundem.com

Trump'ın Erdoğan'a mektubunu trolleyen Clinton, Küba füze krizinde Kennedy'nin Kruşçev'e yazdığı kurgusuna dayanan hiciv mektubunu tweetledi: "..k kafalı olma, tamam mı? Füzelerini Küba'dan çıkar... Kafamın tasını attırma. Sonra çaldırırım. "

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kasım 2016 seçiminde yendiği Demokrat Partili rakibesi Hillary Clinton hakkındaki provokatif tweetleri adetten sayılırken bu kez işler tersine döndü. Aynı zamanda eski first lady ve eski dışişleri bakanı olan Hillary Clinton, Trump'ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği şoke edici mektupla alay eden bir tweet attı.  

Clinton, komedyen Jimmy Kimmel'in geçen hafta ABC Televizyonu'ndaki Jimmy Kimmel Live programında yayımladığı kurmaca mektubu "Arşivde buldum" notuyla paylaştı.

Eski ABD Başkanı J.F. Kennedy tarafından Küba füze krizine denk gelen 16 Ekim 1962'de dönemin Sovyet lideri Nikita Kruşçev'e yazılmış gibi gösterilen mektupta Trump'ın Erdoğan'a hitap tarzı taklit ediliyor:

Sevgili Başkan Kruşçev,

..k kafalı olma, tamam mı? Füzelerini Küba'dan çıkar. O zaman herkes diyecek ki, 'Çok yaşa Kruşçev. En büyük sensin'. Ama çıkarmazsan, herkes sana '... lalesi', b..tan ülkene de "Sovyet Bunyonu (ayak başparmağı çıkıntısı) diyecek. Kafamın tasını attırma. Sonra çaldırırım. Kucaklıyorum." 

Trump, 9 Ekim'de Barış Pınarı Harekatı'nın durması talebiyle Erdoğan'a yazdığı mektupta şöyle demişti:

"Eğer bu işi doğru ve insani bir şekilde yaparsanız tarih de sizi iyi yazar. Eğer iyi şeyler olmazsa, sizi sonsuza dek hep bir şeytan olarak görürler. Sert adamı oynama. Aptallık etme! Seni sonra arayacağım.

Uzmanların diplomasi tarihinde eşi benzerinin olmadığında birleştiği mektupla ilgili Cumhurbaşkanlığı kaynakları yabancı medyaya "Erdoğan mektubu aldı, tümüyle reddederek çöpe attı" açıklamasını yapmıştı. 

Ancak ABD Başkanı'nın her iletişimin arşivlenmesi uygulaması kapsamında, Trump'ın Türkiye Cumhurbaşkanı'na mektubunun da ABD Ulusal Arşivi'nde Washington, Lincoln ve Roosevelt gibi isimlerin yazışmalarının yanında yerini alması bekleniyor.

Hillary Clinton ise parodi mektup tweetiyle destekçilerinden 'yılın trolü' alkışlarını aldı ancak parodinin gerçek yaratıcısının adını anmadan, kendine mal ederek yayımladığı için eleştirenler de oldu.

"Arşivde buldum" notuna "E-posta arşvinden mi", "Senin e-postaların ve itibarının tersine silinmemiş" yanıtını vererek, dışişleri bakanlığı döneminde yazışmalarını kişisel e-posta hesabından yapması ve binlerce e-postayı silmek zorunda kalması skandalıyla bağlantı kuranlar da vardı.

​Hillary Clinton'ın Ekim 2016'da bir çocukluk fotoğrafını 'geleceğin başkanının doğum gününü kutladığı' mesajıyla paylaştığı tweeti "Arşivde buldum" notu eşliğinde yeniden dolaşıma sokuldu.

Tabii kocası eski Başkan Bill Clinton'ın "O kadınla cinsel ilişkide bulunmadım" diye yalan ifade vermesinin videosu da "Bunu da arşivde buldum" diye zuhur etmekte gecikmedi. 

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektup ortaya çıktı

 

Trump'ın Erdoğan'a mektubuyla şoka uğradılar: İlkokul 3. sınıf düzeyinde!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Nihat21 Ekim 2019 20:32

  Dünya ve Amerikan halkı bu kadın başkan  olamadığı için çok büyük tehlike atlattı!  

 • Namyelüs21 Ekim 2019 20:27

  PKK sevici bu kadın ne istiyor?

 • bill clınton21 Ekim 2019 17:23

  bill clinton hem baskanlık yapıyordu. hem monica lewinskiy e vuruyordu. hem de bosnakları katleden sırplara da vurdu. iyi adamdı. erkan bebek 1999 depreminde burnunu sıkmıştı..

 • Bika21 Ekim 2019 17:12

  H.Clinton, Dışişleri bakanı olduğu dönemde Suriye'de muhaliflere gaz verdi, muhalifler de terör eylemleriyle Suriyeli asker ve polislere saldırılar düzenledi. Esad, iktidarını ABD destekli muhaliflere  teslim etmemek için daha da sertleşti, iç savaş sonucu milyonlarca mülteciden Türkiye de payını aldı.