E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaÇin'den salgını kontrol etmek için 10 milyar ---

Çin'den salgını kontrol etmek için 10 milyar

Çin'den salgını kontrol etmek için 10 milyar
10 Temmuz 2020 - 11:51 www.borsagundem.com

Çin, Kovid-19’la mücadele için 10 milyar dolarlık tahvil satacak

Çin, Kovid-19 salgınının kontrolü amacıyla dördüncü özel devlet tahvil partisi çıkarıyor. Maliye Bakanlığı, bu tahvil emisyonlarının salgına karşı savaşın gerektirdiği parasal çaba ile ekonomik ve sosyal kalkınma arasında bir denge oluşturmaya yönelik olduğunu açıkladı.

Sabit faizli 10 yıllık tahvillerin değeri 70 milyar yuan (yaklaşık 10 milyar dolar) tutarında olup bakanlığın internet sitesinde yayınlanan bildiriye göre, 15 Temmuz’dan itibaren taleplere açık olacak ve 20 Temmuz’da satışa çıkacak.

Bakanlık, ilk üç parti özel devlet tahvilinin çıkarılacağını haziran ayında ilan etmişti. Kovid-19 salgınının kontrol altına alınması için satışa sunulan bu özel tahvillerin ilk partisi 10 yıllık olup 70 milyar yuan değerinde, 50 milyar yuanlık ikincisi beş yıllık ve üçüncüsü de yine 50 milyarlık ve yedi yıllık. Çin, Kovid-19’un kontrolü amacıyla bu yıl içinde toplam 1 trilyon yuan tutarında devlet tahvili çıkarmayı öngörüyor.

Fonlar satışa başladı ralli durdu

 

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)