E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇin Türkiye'ye gönderilen toplam aşı miktarını açıkladı---

Çin Türkiye'ye gönderilen toplam aşı miktarını açıkladı

Çin Türkiye'ye gönderilen toplam aşı miktarını açıkladı
12 Mayıs 2021 - 18:29 www.borsagundem.com

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, "Çin'den Türkiye'ye toplamda 27 milyon doz aşı geldi" açıklamasını yaptı

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, CNN Türk canlı yayınında Türkiye'ye gelen Sinovac Kovid-19 aşılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Cheng'in "Geçen sene Aralık'tan ayından beri Çin aşısı Türkiye'ye gelmeye başlamıştı. Şu anda bir rakam vermek istiyorum, şu an itibariyle bugüne kadar Türkiye'ye 27 milyon doz Sinovac aşısı gelmiştir. Bu rakam şu anda Çin'in yabancı ülkelere verdiği en yüksek miktardır. Çin şu ana kadar en çok Türkiye'ye aşı vermiştir" ifadelerini kullandı. 

Cheng ayrıca, "Çin ve Türkiye arasında aşı konusunda iş birliği öteden beri yürütülüyordu. Faz 3 çalışmalarımız oldu burada. Geçtiğimiz günler içinde de Sinovac aşısı ürünleri büyük miktarda Türkiye'ye getirilmişti, burada şişelenerek hazır ürün haline getirilmiştir. Bu tür iş birliği zaten ortak üretim anlamına geliyor. Bunun devamının geleceğini de düşünüyorum" dedi. 

Salgın başladıktan Türkiye'den tıbbi malzeme desteği geldiğini belirten Cheng, "Çin'in salgından üstesinden gelebilmesi için Türkiye'nin yardımları çok iyi oldu. Salgını kontrol altına aldıktan sonra, Çin'de vaka görüldükten sonra Türkiye'ye yardım ettik. Çin'de uzmanlarımızın geliştirdikleri hastalığın tedavi yöntemlerinin ve varyantlarının Türk uzmanlarıyla zamanında paylaştık. İki ülke uzmanları arasında 3-4 kez video konferans yapılarak, Çin tarafının tetkikleri Türk meslektaşlar ile paylaşıldı" diye konuştu. 

Cheng, Sinovac'ın geliştirdiği aşının Faz-3 denemeleri Türkiye'de yapıldığını belirterek, "Çok iyi bir sonuç çıktı. Koruma oranı yüzde 81 oldu. Çin aşısının güvenirliliğini de gösteriyor" dedi. 

Wells Fargo'dan Türkiye için dış borç krizi riski uyarısı

Tek doz aşı ile normalleşme başladı

Çin'den yeni parti aşılar geldi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • wertu12 Mayıs 2021 23:06

    Sağlığı da ekonomiye benzettiniz. dibe vurduk. dünya açıldı biz kapandık. 

  • BORSACI12 Mayıs 2021 20:30

    DÜNYADA EN ÇOK ÖLÜMÜ OLAN ÜLKELER NORMAL YAŞANTIYA DÖNDÜ ÜLKEMİZDE EKENOMİ FELÇ OLDU EVDE OTURMAKTAN FELÇ OLDUK KINA GELDİ VİRÜS DEGİL BİNALARDA GEBERİP GİDECEGİZ BİR AN ÖNCE NORMAL HAYATA DÖNMELİYİZ .

  • Mg12 Mayıs 2021 18:59

    Sağlık bakanlığı açılamıyor nedense...