E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇin Başkonsolosu: Sabancı Üniversitesi konferansımı erteledi---

Çin Başkonsolosu: Sabancı Üniversitesi konferansımı erteledi

Çin Başkonsolosu: Sabancı Üniversitesi konferansımı erteledi
27 Şubat 2020 - 22:32 www.borsagundem.com

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Sabancı Üniversitesi’nde vereceği konferansın üniversite yönetimi tarafından koronavirüs sebebiyle ertelendiğini açıkladı.

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei “Virüs hiçbir zaman korkunç değil, asıl korkunç olan paniktir. Daha korkunç olan, bağımsız olarak düşünememek ve insanlar ne dediyse ona inanmaktır.” diyerek konferansını erteleyen Sabancı Üniversitesi yönetimini eleştirdi.

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun yaptığı açıklamaya göre Sabancı Üniversitesi Politika Kulübü 26 Şubat Çarşamba günü konferans vermesi için Başkonsolos Wei’yi davet etti. Ancak Çinli yetkililerin açıklamasına göre konferans koronavirüs sebebiyle son anda ertelendi. Bunun üzerine Cui Wei hazırladığı açıklama metnini konsolosluğun web sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştı.

Sözlerine “Sizinle yüz yüze görüşmek yerine sadece online olarak COVID-19 ve Çin’i anlatmaktan esef duyuyorum. Böyle bir değişiklik, asılsız paniğin Türkiye kamuoyunda ne kadar yaygın olduğunun yeni bir kanıtıdır. İşte bu yüzden online da olsa sizinle bu konuyu görüşmekte ısrar ediyorum. Umarım aşağıdaki bilgiler paniğin azaltılmasına ve düşünmenize yol açar. Çin ve salgın hakkında sorularınız varsa cevaplamaya hazırım.” diyerek başlayan Çinli diplomat açıklamasında virüse karşı ülkesinin verdiği mücadeleyi ayrıntılı şekilde anlattı.

Başkonsolos Wei açıklamanın sonunda ise üniversite yönetimini hedef aldı. Sabancı Üniversitesi’nin önde gelen bir üniversite olarak, burada okuyan öğrencilerinin de Türkiye’nin elit kitlesini oluşturduğuna dikkat çeken Wei “Virüs hiçbir zaman korkunç değil, asıl korkunç olan rivayet ve paniktir. Daha korkunç olan, bağımsız olarak düşünememek ve insanlar ne dediyse ona inanmaktır.” sözlerini kullandı.

Sabancı Üniversitesi’nden şu ana kadar bir açıklama gelmedi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19), dünya genelinde 81 binden fazla kişiye bulaşırken salgında ölenlerin sayısı ise 2 bin 801’i buldu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)