E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCHP'li Belediye Başkanı İnce'nin partisine geçti---

CHP'li Belediye Başkanı İnce'nin partisine geçti

CHP'li Belediye Başkanı İnce'nin partisine geçti
26 Ocak 2021 - 11:44 www.borsagundem.com

Antalya'nın İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, partisinden istifa ettiğini ve Muharrem İnce'nin kuracağı partiyle hareket edeceğini açıkladı.

CHP’den iki dönemdir İbradı Belediye Başkanı olan Serkan Küçükkuru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Daha önce de parti yönetimine ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerle ön plana çıkan Küçükduru, Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katıldı.

CHP’nin son yapılan kurultayında ise Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklayan Küçükkuru, dün ise CHP’den ayrılacağının sinyallerini vermişti.

PARTİMDEN İSTİFA EDİYORUM

Muharrem İnce’nin, parti kuruluşunu hızlandırmak ve tüzüğü belirlemek için Nevşehir’de bir otelde kampa giren 80 kişilik ekip içerisinde yer aldığı öğrenilen Küçükkuru, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

- Antalya’ya onlarca defa gelen genel başkanımız AKP’den aldığımız, 34 sene sonra CHP bayrağını diktiğimiz İbradı’ya, istememize rağmen hiç uğramadı.

- Sonra kırsaldan neden oy alamıyoruz diye yakınıyoruz. Her hafta bir gaf yapmakta etkin muhalefet yapmak yerine AKP Genel Başkanı’nın gündem değiştirmek için ortaya attığı laflara cevap vermeyi tercih edip kendi iktidar programını halka anlatmak yerine kısır bir döngüde siyaset yapmaktadır. Ben de bu durumdan rahatsız olduğum için partimden istifa ediyorum.

- Daha etkin siyaset yapacağına inandığım Muharrem İnce’nin başlattığı hareketle kuracağımız partide mücadele edeceğim.”

Küçükkuru, Muharrem İnce’nin kuracağını açıkladığı partinin ilk belediye başkanı olacak.

Avrupa borsaları yükselişle açıldı

 

1 milyondan fazla araç trafiğe çıktı

 

Galatasaray, bir transferi daha bitirdi!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.