E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCHP'den flaş Kılıçdaroğlu önerisi---

CHP'den flaş Kılıçdaroğlu önerisi

CHP'den flaş Kılıçdaroğlu önerisi
12 Aralık 2017 - 11:55 www.borsagundem.com

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınlarının malvarlığı ile ilgili önerge verdi. Önergede, Meclis'ten malvarlığı ile ilgili araştırma yapılması istendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun malvarlığı ile ilgili çağrısı üzerine harekete geçildi.

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınlarının malvarlığı ile ilgili önerge verdi. Önergede, Meclis'ten malvarlığı ile ilgili araştırma yapılması istendi.

Araştırma önergesi verilmesine ilişkin dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"En yaygın ve yalın haliyle kamu gücünün siyasetçiler ve kamu görevlilerince özel çıkarlar için kötüye kullanılması şeklinde tanımlanan yolsuzluklar toplumun devlete ve adalete olan güvenini temelden sarsmaktadır. Güçlü ve sağlıklı işleyen bir demokratik sistem kurulabilmesi için siyasetçi ve bürokratların devlet kurumları ve kamusal varlıkların yönetiminde saydamlık ve hesap verebilirlik ilkelerine uymaları, mal varlıklarındaki değişiklikleri kamuoyu ile paylaşmaları yolsuzlukların önlenmesi açısından önemlidir. Yolsuzlukların önlenebilmesi adalet, eşitlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine dayalı bir yönetim anlayışının başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere tüm siyasetçiler ve üst düzey kamu yöneticileri tarafından benimsenmiş olmasına bağlıdır. Temiz siyaset yapanlar hesap vermekten hiçbir zaman korkmazlar, dürüst olduklarını her fırsatta topluma ispatlamaktan kaçınmazlar ve halka hesap vermeyi siyasi ve kişisel bir sorumluluk olarak kabul ederler."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • altay12 Aralık 2017 15:25

    bu araştırma sonunda kılıcdaroğlunun çocuklarının erken ssklı olmasi iptal olcakmı....kızının beleşe aldığı daire geri verilcekmi...

  • Vatandaş12 Aralık 2017 14:50

    İşte dürüstlük budur. Hodri meydan AKP genel başkanı ve bakanları da mal varlıklarının araştırlamsı için önerge versinler. Ancak hiç sanmıyorum kabul edeceklerini. Çünkü Zarrab'ın açıklamalarında görüldüğü gibi rüşvetler havada uçuşuyor.

  • emekli12 Aralık 2017 12:10

    NE DÜRÜSTÜ alınan çevre düzenleme ihalesinde bile belediye başkanı kendi adamlarını işe aldırıyor