E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCHP kongresi karıştı---

CHP kongresi karıştı

CHP kongresi karıştı
20 Aralık 2015 - 19:22 www.borsagundem.com

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İzmir İl Kongresinde Aziz Kocaoğlu’na cevap verince ortalık karıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Kongresinde yaptığı konuşmada taraf olduğu iddialarına çok sert cevap verdi. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise Kocaoğlu’nun ardından sahneye çıkarak konuşmasının bir bölümünde “Listede seçilip milletvekili olup kükremenin, hele kontenjandan gelenlerin İzmir’i dizayn etmeye hakkı yoktur” diyen Kocaoğlu’na yanıt verdi. 
 
Özkan’ın “Aziz Başkanı kınıyorum. Ben de kontenjandan geldim. Böyle büyük bir başkana ‘kontenjandan gelenler İzmir’i dizayn edemez’ demesini yakıştıramadım. Hangi ön seçimden geldin başkanım? Seni hangi ön seçimden getirdiler? Tüzüğümüzü nasıl ayaklar altına alınırsın Başkanım. Hiç yakışmadı” sözleri üzerine salondan “İzmir Aziz’dir, Aziz kalacak” sloganları yükseldi. Özkan bunun üzerine ‘İzmir Aziz’dir, Aziz kalacak’ diyenlere karşı ‘İzmir CHP’dir, CHP kalacak’ diyorum” dedi. Bu sözlerin ardından delegeler ve partililer Özkan’ın bulunduğu kürsünün önüne gelerek Özkan’ı yuhalamaya başladı. Kongre salonunda kavga çıkarken, mevcut il başkanı Bedri Serter, ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Özkan, kürsünün önünde bulunan kalabalığın içinde güçlükle yerine oturdu. Gerginliğin sürdüğü kongrede, Kocaoğlu’nun Özkan konuşurken gülümsemesi dikkat çekti.

“NAMUSUM ÜZERİNE TARAF OLMADIM”
 
Çıkan kavga öncesi yaptığı konuşmada kongrede aday olan Nevzat Kavalar ve Alaattin Yüksel ile uzun yıllar omuz omuza mücadele verdiğini belirten Kocaoğlu, “Açık ve net söylüyorum ki; bazıları Ankara’dan ilçe başkanlarını, kurultay delegelerini, belediye başkanlarını aradığı saate kadar taraf olmadım. Namusum üzerine ant içerim. Hadi taraf oldunuz, hadi politika yapıyorsunuz saygı duyuyorum. İzmir Aziz Kocaoğlu’na mı kalacak? İzmir’i Aziz Kocaoğlu mu dizayn edecek? Bizim böyle bir iddiamız yok. İzmir’in en büyük koltuğunu 12 senedir namusumla, şerefimle, onurumla hiçbir partilimizin başını öne eğmeden, hiçbir partilinin hakkını hukukunu korumasızlık yapmadan, herkese eşit davranarak görevimi yapıyorum. siyaset bir yaşam biçimidir. Siyasette önce ülke gelir, sonra parti gelir, ondan sonra senin menfaatin gelir. İzmir’in öncesini bilmeyenler, Cumhuriyet Halk Partisi ile alakası olmayanlar kalkıp İzmir’i dizayn etmeye kalkamaz.” 
 
“KONTENJANDAN GELENLER”
 
2009 ve 2014 seçimlerinde kimlerin kimleri arkadan hançerlediğini herkesin bildiğini söyleyen Kocaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “O günleri yaşamayanlar, çeşitli nedenlerle buradan aday olup vekil olanlar bunu bilemez. Onlar kulis siyaseti yapıyor. Biz halk siyaseti yapıyoruz. Kimse İzmir’in sahibi Aziz Kocaoğlu değil, CHP’li delegelerin de değil. İzmir’in sahibi İzmirlilerdir. Listede seçilip milletvekili olup kükremenin, hele kontenjandan gelenlerin İzmir’i dizayn etmeye hakkı yoktur. O atılan tweetlerin, mesajların hesabını 650 delege vermek zorunda.”
 
“ATİLLA SERTEL’E YAKIŞTIRAMADIM”
 
CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in 7 Haziran seçimleri sonrası İZBETON’da çalışan bir taşeron tarafından ihbar edilerek vekilliğinin iptal edildiğini öne sürmesini hatırlatan Kocaoğlu, bu konuşmayı Sertel’e yakıştıramadığını ifade ederek, “Atilla Sertel’le 30 senedir siyaset yapıyorum. Sertel’in o zaman da hakkını, aday adaylığı sürecinde de hakkını hem Genel Merkez’de hem de basında en çok savunan yetkili merciyim. Bunu kendisi de çok iyi biliyor” dedi.
 
“EFENDİLİK YAPIYORUZ DİYE UNUTTUĞUMUZU SANMASINLAR”

 
Kongrede Kocaoğlu’nun taraf olduğunu iddia ederek konuşma yapan İzmir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Yüksel Çakmur’a da cevap veren Kocaoğlu, şunları söyledi: “Acı bir gerçeği paylaşmak istiyorum. Yüksel Çakmur’un, siyasi yaşamı boyunca il yöneticiliği, ilçe yöneticiliği, il başkanlığı yaptığını duydunuz mu? Aday olmadığı seçimlerde il binasına gelip çalıştığını gördünüz mü? Herkes eğri oturacak doğru konuşacak. Ben İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına ceketimle geldim. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan ceketimle gideceğim. Burada şov yapanlar burayı çok iyi dinleyecek. Bıraktığım zaman büyükşehir olanakları ile kurulan vakıf senedi cebimde gitmeyeceğim. O vakıf binasında 21 yıl oturmayacağım. Kendine yakıştıranlar bu kürsüde şov yapma hakkına sahip değildir. Konuşmuyoruz, efendilik yapıyoruz diye kimse unuttuğumuzu, bilmediğimizi sanmasın. Her şeyi biliyoruz. Ben iki adayımıza da başarılar diliyorum. Örgüt kazansın, İzmir kazansın. CHP kazansın.”
 
 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • recai20 Aralık 2015 22:07

    cadı kazanı kaynasın AKP oyları götürsün...

  • recai20 Aralık 2015 22:07

    cadı kazanı kaynasın AKP oyları götürsün...

  • İzmirli20 Aralık 2015 20:00

    Tuncay Özkan, Kılçdaroğlunun en büyük hatalarından birisidir maalesef. Tuncay Özkan herşeyden önce kimin taşeronu olduğunu ve Kanaltürkün cemaate satışından elde edilen gelirin ne olduğunu açıklamak zorundadır!