E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriCEO istifa etti: Şirket çakıldı!---

CEO istifa etti: Şirket çakıldı!

CEO istifa etti: Şirket çakıldı!
31 Ocak 2024 - 19:15 borsagundem.com

Dünyaca ünlü giyim firması H&M'in CEO'su Helena Helmersson görevinden istifa etti. İstifa haberinin ardından şirketin hisseleri çakıldı

Türkiye'de de birçok mağazası bulunan İsveçli dünyaca ünlü giyim firması H&M'in CEO'su Helena Helmersson görevinden istifa etti. Gelişmeyle birlikte H&M'in hisseleri yüzde 8 düştü.

İsveçli dünyaca ünlü giyim firması H&M'in CEO'su Helena Helmersson istifa etti. Görevden ayrılan CEO Helena Helmersson'un 4 yılın ardından şirketten ayrılmaya karar verdiğini, görevin "çok zahmetli" olduğunu ve devam edecek enerjiye sahip olmadığını söylemesiyle, H&M'in hisseleri yüzde 8 düştü.

"NOEL DÖNEMİ İÇİN KÖTÜ BİR İŞARET"

H&M, aralık ve ocak ayındaki satışlarının bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 düştüğünü ve bu durumun alışverişin en yoğun olduğu Noel dönemi için kötü bir işaret olduğunu açıklamıştı.

RAKİPLERİYLE YARIŞMAKTA ZORLANIYORDU

İnditex'in ardından dünyanın borsada işlem gören en büyük ikinci giyim perakendecisi olan H&M, satışları hızla büyüyen Zara ve Shein ile rekabet etmekte zorlanıyordu.

YENİ CEO 18 YILDIR ŞİRKETTE ÇALIŞAN ERVER OLDU

18 yıldır H&M'de çalışan 42 yaşındaki yeni CEO Erver, şirketin ana markası H&M'in başkanlığını yürütmekteydi. Erver, CEO'luk görevinin yanı sıra bu göreve devam edecek. H&M'in dördüncü çeyrek faaliyet kâr marjı üçüncü çeyrekteki yüzde 7.8'den yüzde 7.2'ye gerilemişti. Şirket, hedefinin yüzde 10 olduğunu açıklamıştı.

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Anelka, Türkiye'de CEO oldu

 

Stellantis CEO’su Carlos Tavares: Elektrikli araç piyasası 'kan gölü'ne dönebilir

 

Amazon CEO'su Andy Jassy: Yapay zeka şirketler için hem en büyük risk hem en büyük fırsat

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )01 Şubat 2024 11:34

    Bir tanıdım vardı. İsmi ve telefon sözü ile işleri yönetebiliyordu biraz zam vermemek için görevine zon verdiler. aile içinden birini atadılar... ne mi oldu ? şirket takla tukla başladı teklemeye... yani kurumsal olsada bazı birimlerde o kdar boş ve ailevi yda hatır işi insanlar vardı, kurumsal firmada görülse, alakası yok. işin eğline vereceksin işi. yönetici önemli. herkes BJK teknık drektorlu yapabılır m ı ? kımıne fazla gelır kımıne az. herkes 1 milyonluk orduyu yonetebılır mı ? savaşda ? kımı 5 mılyon daha getır der, kımıde  500 kişilik askeri birimi yonetemez savaşta... CEO önemlı tecrubesi, tanıdıkları vb... ceoya vereceklerı yıllık 200 bin tl yi, bir parti malda kaybedersınız :D yada yüzlerce bınlerce katını kaybedersınız... en iyisi uzlaşmacı olunca kurumsallaşın

  • Ali 31 Ocak 2024 20:09

    Fazla para için yapmayın