E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriCengiz Holding’den British Steel için ‘teklif’ açıklaması---

Cengiz Holding’den British Steel için ‘teklif’ açıklaması

Cengiz Holding’den British Steel için ‘teklif’ açıklaması
26 Ocak 2020 - 23:02 www.borsagundem.com

Çinliler’le yürütülen pazarlık görüşmelerinin olumsuz bitmesi halinde İngiliz çelik devini satın almak için adım atması beklenen Cengiz Holding’in CEO'su Mafa, “British Steel'e teklif vermeye hazırız” dedi.

BORSAGUNDEM.COM

British Steel’i satın almak için uzun bir pazarlık süreci geçiren ancak son anda geri çekilen Oyak’tan sonra yine bir Türk şirketi, İngiliz çelik devi için devreye giriyor. Oyak’ın ardından İngilizler'le masaya oturan Çinli sanayi firması Jingye ile yürütülen pazarlığın olumlu ilerlemediğine yönelik haberler üzerine, British Steel’le ilgilendiği konuşulan Cengiz Holding’den önemli bir açıklama geldi. Reuters'in haberine göre, Jingye’ye satışın gerçekleşmemesi halinde satın alma adımı atması beklenen inşaat, enerji ve metal sektörünün önde gelen şirketlerinden Cengiz Holding’in CEO’su Ömer Mafa,  “British Steel önemli bir varlık ve gelişmeleri yakından izliyoruz. British Steel'in tamamı için teklif vermeye hazırız” dedi.

Avrupa’da 3 ülkede yatırımı bulunan ve demiryolu rayları konusunda uzman olan British Steel’in üretim tesislerinde 5 bin kişi çalışıyor. Tedarikçilerle birlikte bu rakam 20 bini aşıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)