E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriÇeçen: 3. Köprü'deki Astaldi hisselerine Çinliler talip---

Çeçen: 3. Köprü'deki Astaldi hisselerine Çinliler talip

Çeçen: 3. Köprü'deki Astaldi hisselerine Çinliler talip
08 Kasım 2019 - 16:20 www.borsagundem.com

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, 3. Köprü'deki Astaldi hisseleri ile IC'ye ait yüzde 20 hisseye Çinlilerin talip olduğunu açıkladı.

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, Bloomberg HT'ye yaptığı açıklamada 3. köprüdeki Astaldi hisseleri ile IC Holding'e ait yüzde 20 hisseye Çinlilerin talip olduğunu belirtti.

Astaldi'ye ait hisseler ile IC Holding'e ait hisselere Çinli bir yatırım grubunun talip olduğunu belirten Çeçen, “Görüşmeler sürüyor. Henüz son aşamaya gelinmedi. Görüşmeler tamamlandığında Çinli yatırımcı, ayrıca 'refinansman' da yapacak.” dedi.

Türkiye'de önemli altyapı projeleri yapan konsorsiyumların ortaklarından İtalyan Astaldi, geçen yıl sermaye arttırmak için Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki hisselerini satmak istemiş ancak daha sonra jeopolitik önemi nedeniyle bundan geri adım atmıştı.

Hisse devrinin gerçekleşmesi durumunda Astaldi sahip olduğu yüzde 30 hissenin tümünü elden çıkarmış olacak. IC Holding ise yüzde 20 hissesini devrettikten sonra yüzde 50 hisse ile devam edecek.

Adıgüzel: 3. Köprü'nün günlük zararı 1.8 milyon lira

 

Astaldi 3. Köprüdeki payını satmak için tekrar görüşüyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • flamenco7208 Kasım 2019 21:32

  bu yol kuşak projesi konusu, gerek makro bazda Türkiye için, gerekse şirketler bazında hikayeler üretme gücünde bir potansiyel enerji yüklü kanımca..Kinetik enerjiye dönüşümü ilginç olacak..Bu enerji demir kuşak güzergahında sefer yapan Bist Trenini hızlı tren yapabilirÇin hükümeti ARAMCO ile de ilgili..Yol Kuşak projesi üstünde güç üreteci olabilecek alanlarda agresif hevesleri var..Stratejik önem atfettikleri durumlarda fiyatı ikinci planda düşünüyor olabilirler..Hatırlayalım AzerBaycan stratejik bir açılım olarak düşündüğü kırık dökük Petkim'in %51'ine iki milyar dolar vermiştiGelecekte Bist de Türk Halk Cumhuriyeti pazarı açılırsa şaşırmam

 • ...08 Kasım 2019 18:31

  neden biz abd de çinde avrupada bşsatın almamıyoz da dnumuza kadar satıyoz.  olmaz öyle şey..vergilerle yapıldısa..milletindir... başkası satın alamaz..

 • Şaka gibi08 Kasım 2019 17:58

  Stratejik güvenlik açısından köprü tünel baraj askeri fabrikalar limanlar iletişim uzay yapıları ve özel teknoloji şirketleri yabancı ülkelere şirketlere kişilere satılmaz. Yarın hepsini elinden alır kısıtlar isterse kullandırmaz.

 • ersan08 Kasım 2019 17:32

  icbct .artıolur artık...…………….

 • garantici çin08 Kasım 2019 16:34

  çin ipek yolunu garanti altına almak istiyor galiba.