E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizCDS'lerdeki yüksek seyir ve belirsizlik endeksi baskılıyor---

CDS'lerdeki yüksek seyir ve belirsizlik endeksi baskılıyor

CDS'lerdeki yüksek seyir ve belirsizlik endeksi baskılıyor
17 Mayıs 2019 - 09:33 www.borsagundem.com

Endekste yükselişlerin CDS'lerdeki yüksek seyir ve devam eden belirsizlik ve riskler nedeniyle baskılandığı görülüyor

"ABD - Türkiye İlişkilerine Dair Gelişmeler Ön Planda Piyasa Gündemi ABD Başkanı Trump, ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi kapsamındaki ülkeler listesinden Türkiye'nin çıkarıldığını açıklarken, ABD'nin Türkiye'den yaptığı çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisini yüzde 25'e indirdi. Yurt dışında ticaret savaşlarına ilişkin endişeler ile yurt içinde S-400 konusundaki gelişmeler başta olmak üzere ABD - Türkiye ilişkileri fiyatlamalar üzerinde etkili olacak.

Açıklanacak önemli ekonomik evriler

o 12:00 Euro Bölgesi - TÜFE Önem: Yüksek

o 17:00 ABD - Michigan Tüketici Güven Endeksi Önem: Yüksek

BIST-100 Güne başlangıç

Ticaret savaşlarına dair endişeler gündemdeki yerini korumasına karşın güçlü gelen ekonomik veriler ve beklentilerin üzerinde gelen finansal sonuçlarla küresel piyasalar dün toparlanma kaydetti.

BIST-100 Endeksi'nde ise dalgalı bir etkili oldu ve endeks günü %0,20'lik bir düşüşle tamamladı. ABD borsaları dün günü %1'lere yaklaşan yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif satıcılı bir seyir izliyor.

Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkimken Çin borsalarında satışlar etkili oluyor. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor.

Endeks kapanışında 6,02 - 6,03 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:50 itibariyle 6,08'li seviyelerden işlem görmekte.

BIST- 100 Endeksi'nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün yurt dışı piyasalardaki toparlanmanın da katkısıyla yükseliş kaydeden ve 88.500 seviyesini test eden endekste günün ikinci yarısında tekrar satışların etkili olduğu ve kazançların geri verildiği izlendi.

Güçlü destek seviyelerine yakın seviyelerden işlem gören ve bu seviyelerde tutunmaya çalışan endekste yükselişlerin CDS'lerdeki yüksek seyir ve devam eden belirsizlik ve riskler nedeniyle kalıcılık sağlayamadığı görülüyor.

ABD -Türkiye gelişmeler fiyatlamalar üzerinde etkili olacaktır. Endekste aşağı yönlü hareketlerin devamında 86.000 - 85.450 ve 84.650 seviyeleri destek olarak izlenebilir. 84.650 seviyesi altında satışların hız kazanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Yükselişlerde ise 88.000 ile 90.500 seviyeleri direnç konumunda bulunmaktadır."

Gedik Yatırım

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • dizi17 Mayıs 2019 09:41

    Herkese hesap soruyoruz,konusan cekinerek konusuyor kunusunca yok onun yok bunun adamışın,koltuk sevdamız had safhada,adalet durumu ortada merkezin konuşmalarına piyasa negatif tepki veriyor daha nasıl düşsün ...Yarın ne olacak dizilere döndük.