E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCayman Adaları'ndan kripto para borsalarına kötü haber---

Cayman Adaları'ndan kripto para borsalarına kötü haber

Cayman Adaları'ndan kripto para borsalarına kötü haber
03 Kasım 2020 - 13:57 www.borsagundem.com

Vergi cenneti olarak bilinen Cayman Adaları, sanal varlık hizmet sağlayıcıları için yeni düzenlemelerin yolda olduğunu duyurdu

Cayman Adaları Finansal Hizmetler Bakanlığı, sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal çerçeve oluşturduğunu duyurdu.

Bakanlık, 31 Ekim tarihli basın bülteninde bu adımın ülkenin "sanal varlıklar ile iş yapan kişi ve oluşumları düzenleme ve çekme gücünü" artırdığını ileri sürdü.

Uygulamanın ilk aşaması, Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörizm Finansmanıyla Mücadele (CFT)kurallarına uyma ve uygulamaya odaklanıyor.

Yeni yasal çerçeve, Mali Eylem Görev Gücü'nün 2019'da kabul ettiği güncellenmiş tavsiye kararlarını kullanıyor.

Söz konusu tavsiye kararları, VASP'lerin işlemlerin gönderici ve alıcılarının kişisel verilerini toplamalarını ve paylaşmalarını gerektiren ve bu nedenle çok tartışılan "seyahat kuralını" da içeriyor.

Mevcut ve piyasaya yeni girecek VASP'lerin küresel AML/CFT standartlarına uygunluklarını kanıtlamak için Cayman Adaları Para Otoritesi'ne kaydolması gerekiyor.

Uygulamanın ikinci aşaması ise "lisans gereklilikleri ve ihtiyatı denetimi" içerecek. Bu aşamanın Haziran 2021'de başlaması bekleniyor.

Cayman Adaları, geçtiğimiz ay AB'nin vergi cenneti karalistesinden kaldırılmıştı. Ülke, finans çevrelerindeki imajını düzeltmek için ciddi bir çaba gösterecek gibi gözüküyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)