E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriCarrefourSA yatırımlarına devam ediyor---

CarrefourSA yatırımlarına devam ediyor

CarrefourSA yatırımlarına devam ediyor
05 Ağustos 2021 - 15:19 www.borsagundem.com

Sermaye artırımlarıyla güçlenen CarrefourSA dijital dönüşüme ve yatırımlarına devam ediyor

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik gelişimi adına yerli üreticileri ve küçük esnafı destekliyor, market yatırımlarına ve dijital dönüşüme odaklanarak her alanda büyümesini sürdürüyor.

2021 YILINDA 100 YENİ MARKET, 100 BAYİ HEDEFİ

Şirketimiz yeni bir sermaye artışı için çalışmalara başlamış olup, ana ortaklarımız sahip oldukları bir kısım CarrefourSA payını borsada satarak tüm geliri sermaye artırımında kullanacaklarını belirtmişlerdir. Ana ortaklarımızın yapacağı pay satışı sonucu ve yatırımcılarımızın CarrefourSA’ya gösterecekleri güvenle halka açıklık oranı yüzde 10’un üzerine çıkmış olacaktır. Aynı zamanda planlanan sermaye artışı ile finansal borçluluğun azaltılacağını, özkaynakların güçlendirileceğini, finansman giderlerinin etkisinin azaltılarak karlılığın destekleneceğini ve dijital dönüşüme ve yatırımlarına devam edeceğini dile getiren CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, farklı alanlarda yatırımlara ve projelere devam ederek müşterilerine üreticinin, ürünün, hizmetin ve fiyatın doğrusunu sunmak için çalıştıklarını söyledi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Müşterilerimizin doğru ürüne ulaşabilmeleri için yerli üreticileri ve küçük esnafımızı destekliyor, doğru ürünlerin reyonlarımızdan müşterilerimize ulaşabilmesi adına yatırımlarımıza devam ediyoruz. CarrefourSA olarak 2021 yılında toplam 100 yeni market açılışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 2020 yılı Kasım ayında başladığımız Bayilik sistemi çerçevesinde 100 yeni bayimizi hizmete açmış olacağız. Geride bıraktığımız aylarda 36 bayi, CarrefourSA markası altında faaliyetlerine başladı. Bunun yanı sıra yerli üreticilerle çalışarak organik sütten bebek bezine, bakliyattan temizlik ve hijyen ürünlerine kadar geniş bir yelpazede 500’e yakın Carrefour öz markalı ürünü müşterilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz.

WEBDEN, CEPTEN VE TABLETTEN CARREFOURSA ONLİNE MARKET’E ULAŞIM

Günümüzde gıda perakendeciliğinde yoğun bir şekilde tercih edilen e-ticaret faaliyetleri çerçevesinde “Yeni Neslin Sabancısı vizyonuyla dijital dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyen Kartallıoğlu, şunları dile getirdi: 

Marketlerimiz, e-ticaret alt yapımız, müşteri deneyimi yönetimimiz, lojistik ve tedarik zincirimiz dâhil tüm çalışma alanlarımızda dijitalleşmeyi sürdürüyoruz. Yatırımlarımızın üçte birini dijital dönüşüme ayırıyoruz. Müşterilerimiz webden, cepten ve tabletten CarrefourSA Online Market’e ulaşım sağlarken, “Öncelikli Teslimat”, “Alo Sipariş” ve “Markette Hazır” hizmetleri ile de kolay alışveriş imkânı elde ediyorlar. Aylık ziyaretçi trafiğimiz 13,4 milyon seviyesinde, ayda 365 binden fazla siparişi adreslerine teslim ediyoruz. Mobil uygulama indirilme sayımız aylık 300 bin civarında… Sürdürülebilir başarı için kaynaklarımızı verimli kullanıyor ve uzman ekiplerle çalışıyoruz.

TAZE GIDADA DOĞRUSU İÇİN YERLİ ÜRETİCİYİ DESTEKLİYOR, YENİ PROJELERE İMZA ATIYORUZ

Yaş sebze ve meyvenin, kırmızı etin ve balığın doğrusunu müşterilerine ulaştırmak adına yerli üreticilerle çalıştıklarını, yeni projeler başlattıklarını belirten CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, değerlendirmelerini şöyle tamamladı:

Tarladan en doğru ürünü en uygun fiyatla reyonlarımıza getirebilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere TİGEM ve TAGEM ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği çerçevesinde çalıştığımız binlerce çiftçiye yerli tohum desteği veriyoruz. Doğru ürün için bu yıl OYAK Gıda, Tarım ve Hayvancılık şirketlerinden HEKTAŞ iş birliğiyle İzlenebilir Gıda Platformu projesi başlatarak ‘Doğrusu’ söylemimizi bir adım öteye taşıyor, müşterilerimize reyonlarımızda yer alan yedi farklı sebze ürününün üzerindeki QR Kod sayesinde o ürünün nerede, nasıl yetiştirildiğini öğrenme fırsatı sunuyoruz. Hayvancılık konusunda çiftliklerden reyona gelene kadar süren bir kontrol zincirine sahibiz. Müşterilerimiz veteriner hekim kontrollü, %100 yerli besi kırmızı etin doğrusunu sunuyoruz.  Denizlerimizdeki sürdürülebilir balıkçılığı önemsiyoruz, Gebze’de kurduğumuz Su Ürünleri Platformu ile müşterilerimize av yasağı olan dönemlerde 40 – 50, av sezonunda ise 70 – 80 çeşit balık sunuyoruz.

Sabancı, CarrefourSA'da paylarını satıyor

CarrefourSA, bedelli sermaye artırımı için çalışmalara başladı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 42,82
En Yüksek: 43,16
En Düşük: 41,84
Değişim 2,39 %
FK: 0,00
PD / DD: -18,11
İşlem Hacmi 13.315.624
Toplam Adet: 313.335
Ağırlıklı Ort.: 42,50
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Uzay08 Ağustos 2021 01:56

    Yatırım varsa kârda olur.Sabancı marka ve etiketine uygun hareket edin.216liralık hisse 38lira bu komedi durumu düzeltecek durum hisse geri alımı veya bedelsize gitme olmalıydı.Bedelli iki oldu.Bundan vazgeçin değerinizi değersiz hale getirmeyiz.Karfurlar para basıyor milleti enayi yerine koymayın.Karfura gittiğimizde görüyoruz.

  • durmaz05 Ağustos 2021 19:12

    Hissesini alan ben dahil 8 aydır %68 zarardayım

  • izzet BAŞ05 Ağustos 2021 18:24

    Yatırımcıyı yatırmaya devam eder.... En büyük meziyeti bu......