E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriCansen Başaran Symes Tekfen Holding yönetiminde---

Cansen Başaran Symes Tekfen Holding yönetiminde

Cansen Başaran Symes Tekfen Holding yönetiminde
27 Mart 2020 - 12:01 www.borsagundem.com

Genel Kurul sonrası Tekfen Holding'de yeni yönetim kurulu belirlendi. Dr. M. Ercan Kumcu Yönetim Kurulu Başkanvekili oldu. TÜSİAD eski başkanlarından Cansen Başaran Symes, bağımsız üye olarak kurula girdi.

Mühendislik, endüstriyel ekipman imalatı, uluslararası sanayi ve alt yapı müteahhitliği, kimya ve tarımsal sanayi ile tarımsal üretim, gayrimenkul geliştirme ve terminal işletmeciliği alanlarında 64 yıldır faaliyet gösteren, halka açık bir şirketler topluluğu olan Tekfen Holding’de, Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti.

Toplantıda alınan kararlar sonucunda, 1995 yılından bu yana Tekfen Holding ve çeşitli Tekfen Grup Şirketleri’nin yönetim kurullarında görev alan Dr. M. Ercan Kumcu, Tekfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili oldu. Bir önceki dönemde Başkanvekilliği görevini sürdüren Osman Birgili ise görevine Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek.

Öte yandan, bağımsız üye olarak görev yapan Çiğdem Tüzün’ün görev süresinin dolmasıyla yerine yine başarılı bir iş kadını olan, 2105-2017 döneminde TÜSİAD Başkanlığı görevini üstlenen Cansen Başaran-Symes yönetim kuruluna girdi.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Yönetim Kurulu üyelerinin farklı özellikleri ve yetkinlikleri ile grubun hedeflerine ulaşmasında büyük katkıları olduğunun altını çizerek, “Yönetim Kurulumuz, tecrübesi ve birikimleriyle önümüzdeki dönemde de tüm grup şirketlerimizin vizyonunu belirleyecektir” dedi.

Önümüzdeki dönemde görev yapacak Tekfen Holding Yönetim Kurulu ise şöyle:

Murat Gigin (Başkan), Cansevil Akçağlılar (Başkan Vekili), Dr. M. Ercan Kumcu (Başkan Vekili), Ali Nihat Gökyiğit (Kurucu Onursal Başkan, Üye), Sinan K. Uzan (Üye), Osman Birgili (Üye), Dr. Ahmet İpekçi (Üye), Neriman Ülsever (Bağımsız Üye), Gülsüm Azeri (Bağımsız Üye), Şevki Acuner (Bağımsız Üye), Cansen Başaran-Symes (Bağımsız Üye)

Borsalara geri dönmek için tam zamanı

Yatırıma başlamak için bugünden daha iyi bir zaman olamaz

Yeni bir düşüş sonrası boğa piyasası

Hürriyet Gazetecilik ve Tuğçelik sorusu

Bir haftada yüzde 60’lık getiri

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 15,06
En Yüksek: 15,21
En Düşük: 15,00
Değişim 0,80 %
FK: 8,13
PD / DD: 1,05
İşlem Hacmi 139.289.859
Toplam Adet: 9.228.325
Ağırlıklı Ort.: 15,09
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)