E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisBorsanın en büyük tefecisi Sütşurup’a bir darbe de kripto dünyasından!---

Borsanın en büyük tefecisi Sütşurup’a bir darbe de kripto dünyasından!

Borsanın en büyük tefecisi Sütşurup’a bir darbe de kripto dünyasından!
31 Mayıs 2022 - 20:59 www.borsagundem.com

Uzun süredir fonladığı Mecnur Çolak’ın vefatından sonra kripto para borsalarına yönelen Cihan Sütşurup MASAK incelemesine alındı

BORSAGUNDEM.COM

Borsada yaptıkları işlemler sebebiyle, SPK tarafından haklarında 6 aylık işlem yasağı getirilen, sermaye piyasalarında adı birçok kez soruşturmalara ve yasaklamalara konu olan borsanın en büyük tefecisi olarak tanınan Cihan Sütşurup, Melis Sütşurup, Simge Sütşurup şimdi de rotayı kripto para sektörüne kırdı.

Adını kısa bir süre evvel eski şarkıcı Mustafa Sandal ile olan inişli çıkışlı ilişkisiyle duyuran Melis Sütşurup’un adının bu defa ailesi hakkındaki soruşturmalarla gelmesi dikkat çekti. Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından birinde, Simge Sütşurup adına hesap açan ve yaptığı şüpheli işlemlerle dikkat çeken aileye ait hesap borsa tarafından işleme kapatılırken, Mali Suçları Araştırma Kurulu’na (MASAK) şüpheli işlem bildirimi yapıldı ve mail suçlarla mücadele mevzuatına aykırı işlemlerden ötürü tüm bilgi ve belgeler incelemeye alındı.

KRİPTO PARA MANİPÜLASYONU

Simge, Melis ve Cihan Sütşurup’un, kripto borsalarında, gerçeğe aykırı içsel bilgi yayarak çevrelerinden düşük fiyattan aldıkları kripto varlıkları karlı şekilde satmaya ve aynı şekilde fiyatları yukarı çekerek haksız kazanç sağlamayı hedefledikleri tespitiyle inceleme başlatıldı. Ayrıca, ailenin Simge Sütşurup adına açılmış hesaplar üzerinden gerçekleştirmeye çalıştığı yüksek montanlı işlemlerle suni hacim yaratarak tahtada manipülatif işlemler yapmaya çalışırken hesaplarının askıya alındığı gelen duyumlar arasında.

Öte yandan bilgi suiistimali ve dolandırıcılık şüphesi uyandıran işlemlerde, Sütşurup ailesinin üçüncü şahısları da organize ederek işlemlerin bir parçası haline getirdikleri öne çıkan bilgilerin arasında.

İSMİ BİRÇOK BORSA OPERASYONUNA KARIŞTI

Borsa ve sermaye piyasalarında hakkında çok sayıda soruşturma açılan Cihan Sütşurup’a, Melis Sütşurup’a, Simge Sütşürüp’a SPK tarafından 6 ay boyunca işlem yasağı getirilmiş ve ceza uygulanmıştı. İşlem yasaklarının etkisiyle midir bilinmez ancak rotasını kripto borsalarına kıran Sütşurup ailesinin bir darbede kripto camiasından almasından sonra ne yapacağı merak konusu olarak ilgili kamu oyunda konuşulan konuların arasında yer alıyor.

Uzun süredir kısa süre önce vefat eden borsacı Mecnur Çolak’ı fonlayan kişi olarak bilinen Cihan Sütşurup’un çevresinde fonlayacak kişilerin azalmasıyla rotayı kripto parala borsalarına kırdığı söyleniyor.

Mecnur Çolak’ın hikayesi

 

Mecnur Çolak vefat etti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)