E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBorsalarda düzeltme bekleniyor---

Borsalarda düzeltme bekleniyor

Borsalarda düzeltme bekleniyor
22 Ocak 2021 - 12:01 www.borsagundem.com

BofA'ya göre global hisse senedi piyasalarında ilk çeyrekte bir düzeltme gelebilir

EPFR'nin takip ettiği global fon verilerinden derlediği raporu açıklayan Bank of America, 20 Ocak'ta sona eren haftada global hisse senedi fonlarının 21,6 milyar dolar sermaye çektiklerini bildirdi.

Son 3 ayda global hisse senedi fonlarına 255 milyar dolar sermaye girişi olduğunu ifade eden BofA, hisse senedi fiyatlarında Mart 2020'den bu yana yaşanan yüzde 77 yükselişte global ekonomilerde uygulanan "olağanüstü politikaların" rol oynadığını vurguladı.

Bank of America Corp. stratejistleri, hisse senetlerini rekor seviyelere çıkaran ve ABD'nin güçlü politik teşviki ile körüklenen Wall Street'teki "aşırı rallinin" varlık fiyatlarında bir balon oluşturduğu uyarısında bulundu.

Michael Hartnett liderliğindeki stratejistlerin hazırladıkları bir notta "D.C.’nin politika balonu Wall St’nin varlık fiyatları balonunu körüklüyor. Zengin kalmak isteyenler, zengin olmak isteyenler gibi davranmaya başladıklarında, bu spekülatif bir patlamada son aşamayı akla getiriyor." dediler.

Stratejistler, BofA Bull & Bear Göstergesinin bir "satış sinyali"ne yaklaşmasıyla ilk çeyrekte bir piyasa düzeltmesi ve pozisyon almanın zirveye çıkacağını tahmin ediyor.

Borsa İstanbul güne satışla başladı

Borsalarda derin kazanan ve kaybeden ayrımı devam ediyor

Avrupa borsaları düşüşle açıldı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Yusuf kurban23 Ocak 2021 16:02

  Diye diye düşürursunuz

 • burhan22 Ocak 2021 21:38

  Bekleniyor ama düştüğü yok,,alternatif yatırım araçlarının getirisi borsadan düşük olduğu için borsa çıkmaya devam ediyor.

 • Metin22 Ocak 2021 17:29

  önemli olan satacağın zamanı , hisseden çıkacağın anı yakalamak. Hiç bilmiyorsan '' zarar kes  '' yap , rahat et. YTD

 • azmi23 Ocak 2021 16:34

  1580 direnci geçilirse Hisse Senedi Fonları da düşünülmeli.YTD

 • Kamil23 Ocak 2021 16:30

  1580 direnci takip ederim,geçerse aportta beklerim, 1500 altına gelir,inmeye devam ederse , belirli hisselerde satışı düşünürüm.YTD