E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBorsada kısa vadeli görünüm olumlu ---

Borsada kısa vadeli görünüm olumlu

Borsada kısa vadeli görünüm olumlu
28 Nisan 2020 - 09:05 www.borsagundem.com

QNB Finansbank tarafından hazırlanan analizde BIST 100 endeksinde yataya yakın bir açılış bekleniyor.

BIST 100: Endekste yataya yakın bir açılış bekliyoruz. 100 bin seviyesinin üzerinde genel olarak teknik görünüm olumlu kalacak, 102.500 seviyesi ise direnç olarak takip edilecektir…

TL Bonolar: Hazine ihalelerine bankaların talebi yeni uygulama doğrultusunda sürecektir, gösterge tahvilde %9 destek konumunda…

USD/TL: Dolar kuru haftaya 6,92-7,00 bandının üst kısmına yakın, genel olarak gelişmekte olan ülke para birimleri zayıf seyir izlemekte…

EUR/USD: Parite kuvvet kazanmakta zorlanırken, 1,0850 üzerinde kalınamaması önemli, 1,0750 destek olarak izlenecektir…

Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 600 seviyesini aşağı yönde zorlarken, global tarafta virüsün kontrol altına alınması ile toparlanma çabalarını petrol fiyatlarındaki belirsizlik kısmen kesmiş durumda. İçeride de kur volatilitesi ile beraber dün yaşanan yükseliş hareketi hız kesebilir, ancak 100 bin üzerinde kalınabilmesi orta vadeli görünüm adına önemli.

Küresel risk iştahındaki artışa paralel sıkışmasını yukarı tamamlayan BIST 100 Endeksi’nde kısa vadeli görünüm güçlü. Bu sabah Asya borsaları karışık bir seyir izlerken, ABD vadeli endeks kontratları ise hafif ekside işlem görüyor. Endeksin yataya yakın bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. 100 bin destek, 102.500 ise direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. 99 bin desteğinin üzerinde kısa vadeli görünüm olumlu kalacağından, trade pozisyonları korunabilir.

Kar satışlarına hazırlıklı olun

Eurobond piyasasında olumlu seyrin devam etmesi beklenebilir, ABD 10 yıllık tahvil faizi risk iştahında artış ile yükselerek %0,65 seviyesinde. TL tahvillerde ise yeni uygulama doğrultusunda bankaların talebi sürüyor, 10 yıllık tahvil için %12 bileşik faiz seviyesi destek konumunda.

Dolar endeksi yeniden 100 seviyesi üzerinde, EUR/USD paritesi 1,0850 altında zayıf 1,0750 destek konumunda. GBP/USD için 1,2450 altında 1,2310 desteği izlenecektir. Gelişmekte olan ülke para birimleri zayıflama eğiliminde, içeride dolar kurunda 7,00 ve euro kurunda da 7,65 direnç konumunda izlenecektir.

Emtia fiyatlarında düşüş var, altın 1700 altına sarkarken 1670 destek konumunda, gram TL bazında da 380 desteği izlenecektir. Petrol fiyatlarında stok sorunları etkili, Brent petrol 20 dolar varil seviyesi altında kalma eğiliminde.

BIST 100 Endeksi’nin teknik görünümü 99.000 üzerinde olumlu. Ağırlıklı olarak tahvil-bono yatırımı yaparak belli oranda hisse senedi riski almayı isteyen yatırımcılar ise bu dönemde değişken fonları tercih edebilir.

Şirket bilançolarında zayıflık sürüyor

Bilanço sezonu başladı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)