E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBorsada gelen satışlar 'düzeltme' boyutunda---

Borsada gelen satışlar 'düzeltme' boyutunda

Borsada gelen satışlar 'düzeltme' boyutunda
28 Mayıs 2015 - 08:38 www.borsagundem.com

Seçim tarihi yaklaştıkça seçim sonrasına ilişkin tahminler ve doların seyrine bağlı olarak yurt içi piyasalarda dalgalanmalar yaşanıyor

''BIST100 Endeksi dünü 642 (% 0.77) puanlık yükseliş ile 84.292 seviyesinden ve 3.800 milyon TL işlem hacmiyle kapattı. Endeks son günlerdeki düşüş tepki alımlarıyla karşılaştı. Bono faiz oranları sakin ancak döviz kurlarında ise yükseliş eğilimi sürüyor.      

Döviz kurları, dış piyasaların seyri, FED kaynaklı açıklamalar, ABD ve Euro Bölgesine ait makro ekonomik veriler, siyasi gelişmeler, borç ödemede zorluk yaşayan Yunanistan konusu öne çıkan gelişmeler. FED kaynaklı açıklamalarda bu yıl içinde faiz artırımına ilişkin söylemlerin sıklaşması ve ABD ekonomisine ait son verilerin genelde olumlu gelmesi, Yunanistan’ın kreditörlerle yapılan görüşmelerden henüz sonuç çıkmaması Doların dış piyasalarda tekrar değer kazanmasına neden oldu. Seçim tarihi yaklaştıkça seçim sonrasına ilişkin tahminler ve Doların seyrine bağlı olarak piyasalarda dalgalı seyir sürebilir. 

Endekste kâr satışlarının ardından tepki yükselişi görüldü. Satışlar bu aşamada “Düzeltme” boyutunda kaldı, kısa dönemli çıkış trendi korunuyor. İlk destekler 84.000-83.800 seviyelerinde. Bu seviyeler günlük işlemler için önemli. 83.800 seviyesinin altında ise sonraki destekler 83.500-83.000 seviyelerinde bulunuyor. Tepki alımlarında ilk direnç 84.850 seviyesinde. Bu seviyelerde satışlar görülebilir. Tepki çıkışının devamı için 84.850 seviyesinin geçilmesi önemli. Sonraki dirençler 85.300-85.800 ve 86.600 seviyelerinde. Endekste görülen tepki yükselişi direnç seviyelerinde satışla karşılaşsa da etkisini sürdürebilir.         
84.850 seviyesini geçemeyen çıkış denemelerinde veya 83.800 seviyesinin altında satışlar etkili olabilir. 84.850 seviyesinin üzerinde ise daha üst direnç seviyeleri beklenebilir''.


ZEYNEL BALCI/STRATEJİST-MEKSA YATIRIM

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)