E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBorsada çok fazla sorun kapıda ---

Borsada çok fazla sorun kapıda

Borsada çok fazla sorun kapıda
13 Şubat 2020 - 13:20 www.borsagundem.com

Buffet'ın sağ kolu Charlie Munger, yatırımcılara çok fazla sorunun kapıda olduğu uyarısını yaptı

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Ünlü milyarder Warren Buffett’in şirketi Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı Charlie Munger, yatırımcılara uyarılarda bulundu.

Çok fazla sorunun kapıda olduğunu düşünen Munger, Çin’e yatırım yapanların çok fazla risk aldığını vurguladı. Çin hisselerinin kumar oynamaya benzediğini belirtirken, bu durumun korkutucu olduğu yorumunu yaptı.

ABD’deki yatırımcılar ise korona virüsün etkisinden görece az etkilense de, ABD başkanlık seçimleri piyasalardaki riskleri yükseltmekte. Ayrıca geçtiğimiz gün ABD’nin bütçe açığının 2020’nin ilk dört ayında % 25 oranında artarak 1,06 trilyon dolara yükseldiğini açıkladı.

Mungen ayrıca inovasyonların azaldığı vurgusu yaparak 20 yüzyıldaki gibi hayat standartların gelişmeyeceğini söyledi.

Borsa efsanesinin günümüz boğa piyasasına ışık tutan 10 kuralı

ABD endeksleri ise geçtiğimiz günü rekorlarla kapadı. Nasdaq ve S&P 500 kapanış rekoru serisini üçe çıkardı. Dow Jones sanayi endeksi günü 274.46 puan ve yüzde 0.94 oranında artışla 29,550.80 seviyesinde tamamladı ve 6 Şubat'tan sonra kapanış rekoru kırdı. S&P 500 de 21.63 puan ve yüzde 0.64 oranında yükselerek gün sonunda 3,379.38 seviyesine ulaştı. Nasdaq ise 87.02 puan ve yüzde 0.90 oranında yükselişle 9,725.96 seviyesinde günü kapadı.

Bir sonraki kriz küresel ısınmadan dolayı olacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)