E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBorsada alıcılı başlangıç bekleniyor---

Borsada alıcılı başlangıç bekleniyor

Borsada alıcılı başlangıç bekleniyor
25 Ocak 2023 - 07:57 www.borsagundem.com

İnfo Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende Borsa İstanbul’un bu sabah alıcılı başlangıç yapması bekleniyor.

Ticaret Bakanı Muş: Türkiye'nin üretim kapasitesi, Venezuela'nın zengin doğal kaynakları bize yapabileceğimiz kayda değer bir potansiyel sunmaktadır.

ABD: Finlandiya ve İsveç'in ilk fırsatta birlikte NATO'ya üye olmalarını destekliyoruz.

ABD Hazine Bakanı Yellen, federal hükümetin 31,4 trilyon dolarlık borç limitine ulaşmasıyla ülkenin temerrüde düşmesini önlemek için yeni tedbirlerin uygulamaya konulduğunu bildirdi.

Avrupa Parlamentosu komitesi, bankaların risklere karşı ellerindeki kripto varlıkları tamamen karşılamaya yetecek kadar sermaye tutmaları şartını getirecek düzenlemeyi onayladı.

ABD Adalet Bakanlığı, 8 eyaletin başsavcısı ile dijital reklamcılık sektöründeki hakimiyetinin rekabete zarar verdiği iddiasıyla Google'a dava açtı.

Avustralya'da enflasyon, 2022 yılının son çeyreğinde %7,8 oldu.

Ne olacak?

Yurt içinde Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güven Endeksi açıklanacak.
MGK Toplantısı bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek.
Yılın ilk Enflasyon Raporu Toplantısı yarın yapılacak.
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, 25 - 26 Ocak'ta Belçika'nın başkenti Brüksel'de temaslarda bulunacak.
Borsa İstanbul’un bu sabah alıcılı açılış yapmasını bekliyoruz.

BİST100 endeksinde alıcılı başlangıç gerçekleşmesini bekliyoruz

BİST100 endeksi, Pazartesi gününü negatif kapatması ardından dün de geriledi. Güne yatay başlayan endekste kayıplar hızlanırken, 5.244 seviyesinin test edilmesi sonrası 22 g HO’nun direnç oluşturması ile kısmi de olsa tepki alımları hızlandı. Endeksi en çok baskılayan sektörler orman kağıt basım ve finansal kiralama faktöring olurken, pay bazında endeksi negatif etkileyen şirketler THYAO, EREGL ve KCHOL oldu.

Yurt içinde bugün ARCLK finansalları ile 2022 yılı son çeyrek bilanço döneminin başlaması bekleniyor. 2023 yılına ise kaldıraç fazlalığı, onaylanan halka arzlar ve kar realizasyonları ile başlamıştık. BİST100 endeksi zirvesinden yaklaşık %24 gerilerken 4.600 seviyesinde destek buldu. Endeks 12 Ocak sonrasında 22 ve 60 g HO'nun kırılması ile yükseliş trendine girerken, 5.300 seviyesinin üstünde kalındıkça endeksteki pozitif görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. 2022 yılınım tamamında görülen yüksek enflasyon etkisinin son çeyrek finansallarına yansıyacak olması ve güçlü bilanço açıklamaları beklentimizden dolayı 4Ç sonuçlarının endekse yukarı yönlü katalist olmasını beklemekteyiz. Enflasyon kaynaklı gelişmeler nedeniyle tüketim eğilimlerinin yüksek seviyede devam etmesi, iç talebin öne çekilmesi sonrasında dördüncü çeyrek finansallarının iyi geleceğini düşünüyoruz.


VİOP 30 Endeks kontratında alıcılı açılış bekliyoruz

VİOP 30 Endeks Şubat kontratı, önceki işlem günü 5.917 - 6.125 fiyat aralığında işlem görerek günü 6.059 uzlaşma fiyatından tamamladı. Kontrattaki açık pozisyon sayısı 9.023 azalarak 295.724 adet kontrat olarak gerçekleşti.

VİOP 30 Endeks kontratında 60 dakikalık HO’nın geçtiği 6.063 seviyesinin üstünde hareket etmemiz kısa vadede yükseliş eğilimini arttırırken, 6.100’ün üstüne çıkmamız durumunda ilk aşamada 6.480 seviyesini kısa vadeli hedef haline getirebilir. Aşağı yönde ise kısa vadeli düşüşün devam edebilmesi için 5.980 destek seviyesinin kırılması gerekmektedir. Kısa vadede yukarı yönde 6.100 ve 6.140 seviyesi önemli bir direnç olarak karşımıza çıkarken. Aşağı yönde ise 6.000 ve 5.080 seviyesi önemli bir destek noktası olarak takip edilecektir.

Günün önemli şirket haberleri 25/01/2023

 

Asya borsaları karışık seyirde

 

Yeni konut finansmanına ilişkin kanun teklifinin ilk maddesi kabul edildi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)