E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin'de yeni rekor bekleniyor---

Bitcoin'de yeni rekor bekleniyor

Bitcoin'de yeni rekor bekleniyor
03 Kasım 2023 - 16:00 borsagundem.com

Uzmanlar kısa zamanda Bitcoin'de yeni rekor bekliyor. Analistler, Bitcoin'in geri dönüşü olmayan noktanın ötesinde olduğunu, boğa piyasasının kaçınılmaz olduğunu ifade ediyor.

2022'deki ayı piyasasından sonra Bitcoin'in (BTC) fiyatı 2023'te toparlanma belirtileri gösteriyor. Kripto para birimleri arasında lider konumda bulunan BTC'nin son iki haftada yaklaşık 10 bin dolar yükselmesi ve 18 aydan uzun bir sürenin en yüksek seviyesine çıkması ilginin yükseldiğine işaret ediyor. Perşembe günü, Mayıs 2022'den bu yana ilk kez 35 bin doların üzerine çıkan Bitcoin'in toplam piyasa değeri 700 milyar doları aştı. Kazançlar, yenilenen kurumsal ilginin yanı sıra yaklaşan bir "yarılanma" olayının başka bir rekor kıran boğa koşusunu tetikleyeceği umutlarıyla destekleniyor.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Nisan 2024'te gerçekleşmesi öngörülen olayda, Bitcoin'in Satoshi Nakamoto lakaplı yaratıcısı tarafından temel blok zincirine doğrudan kodlanan anti-enflasyonist bir önlem kapsamında Bitcoin üretimi yarıya indirilecek.

Fiyat tahmin modelleri daha önce bu kripto para biriminin yarılanma döngüleriyle ilgili örüntüleri öngören popüler Hollandalı analist PlanB, "Bitcoin geri dönüşü olmayan noktanın ötesinde, boğa piyasası kaçınılmaz" dedi.

Mevcut sorular şunlar: FOMO [günceli kaçırma korkusu] ne zaman başlayacak, bu boğa ne kadar yükselecek ve ne kadar sürecek?

Bitcoin'in yıllara göre fiyatı (USD)

Boğa koşusundan emin olanlar arasında, son yıllarda Bitcoin yatırımını temel stratejilerinden biri haline getiren yazılım firması MicroStrategy de var.

ABD'li şirket ekimde BTC başına ortalama 29 bin 586 dolar fiyattan 155 Bitcoin daha satın alarak toplam varlıklarını 158 bin 400 BTC'ye çıkardı.

MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor çarşamba günkü dönem sonu toplantısında "olumlu düzenleyici girişim" ve artan netliğin Bitcoin satın almak için "kurumsal yatırımcılara daha fazla rahatlık" yaratacağını söyledi.

MicroStrategy'nin CFO'su Andrew Kang ise şunları ekledi: 

Bitcoin edinme ve tutma kararlılığımız, özellikle kurumsal benimsemenin artmasının umut veren zemininde güçlü kalmaya devam ediyor.

Son veriler, kripto piyasasında gücünü yeni bir yatırımcı dalgasından alan yeni bir döngünün ortaya çıktığı spekülasyonlarına da yol açıyor.

Kripto yatırım firması Fineqia International'dan araştırma analisti Matteo Greco, "22 Ekim'le 28 Ekim arasındaki kümülatif günlük hacim, mart sonundan bu yana kaydedilen en yüksek seviye olan 24,12 milyar dolara ulaştı" dedi.

Hacimdeki bu artış esasen, artan Bitcoin ticaret faaliyetinden kaynaklanıyor. Özellikle, BTC'nin son 7 gündeki toplam işlem hacmi 9,1 milyar dolara ulaşarak bir önceki haftaya göre yüzde 42, iki hafta öncesine göreyse yüzde 139'luk önemli ve hızlı bir artış gösterdi. Bu eğilimler, yeni yatırımcıların piyasaya kademeli olarak akın ettiğini gösteriyor.

 

Bitcoin tekrar 17 ayın zirvesinde

 

Bitcoin’de yeni zirve beklentisi ne kadar gerçekçi?

 

Bitcoin ile ilgili kritik rapor: 125 bin dolar olabilir

 

Bitcoin'de "ETF" etkisi

 

Bitcoin bu hafta ikinci kez 30 bin doları test etti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)