E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıBitcoin'de rekor için tarih verdi!---

Bitcoin'de rekor için tarih verdi!

Bitcoin'de rekor için tarih verdi!
03 Ağustos 2021 - 15:09 www.borsagundem.com

Bizniz, Bitcoin fiyatındaki bir sonraki rekor için tarih verdi. Tarihin tekerrür etmesi halinde Bitcoin fiyatı, önümüzdeki 30 ila 60 gün içinde yüzde 100'den fazla artış gösterebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı 42.230 dolara yükseldikten sonra yüzde 8,2 değer kaybetse de, kripto para yüzde 43,5'lik ralliyle 10 gün art arda değer kazanmış oldu. BTC 3 Ağustos itibarıyla 38.600 dolar civarında seyrediyor olsa da, bazı analistler kripto paranın yüzde 100 yükselebileceğini düşünüyor.

Bağımsız piyasa analisti Nunya Bizniz, pazar günü yaptığı açıklamada kripto paranın önceki 10 günlük rallilerinin tümünün ardından fiyatının ikiye katlandığını belirtti.

Bu nedenle tarihin tekerrür etmesi halinde, Bitcoin fiyatı önümüzdeki 30-60 gün içinde yüzde 100'den fazla artış gösterebilir.

 

Bizniz, Bitcoin fiyatındaki bir sonraki pikin, önceki iki halving (yarılanma) öncesi ve sonrası performansına dayalı olarak 21 Eylül 2021'de görülebileceğini düşünüyor. Halving, Bitcoin'in kaynak koduna önceden programlanmış ve her dört yılda bir yeni arz oranını yarı yarıya azaltan bir olaydır.

Bitcoin fiyatı, 2013'teki ilk halving'ten sonra yaklaşık 326 günde yeni rekor kırdı. 2016 halving'inden sonra ise yeni rekor kırma süresi 526 gün oldu. Yukarıda bahsedilen 10 günlük yükseliş fraktalı ve Mayıs 2020'de yaşanan son halving, bir sonraki pik fiyat için 21 Eylül tarihine işaret ediyor.

Bitcoin, yılın son çeyreğinde altı haneli seviyeleri görebilir

Seeking Alpha'dan Ariel Santos-Alborna, mevcut Bitcoin döngüsünün 2016'dan çok 2013'e benzer olduğunu vurguladı. BTC/USD paritesi, o zamanlar nisan ayında 255 dolarda pik yaptıktan sonra temmuz ayında 66 dolara gerilemiş, daha sonra aralık ayında 1.150 dolara yükselmişti.

Bitcoin, benzer şekilde bu yılın nisan ayında neredeyse 65 bin dolara kadar yükseldi, temmuz ayında ise 29 bin dolar civarına kadar geriledi. Santos-Alborna, önümüzdeki çeyrekte Bitcoin fiyatının yeniden pik yapacağını düşünüyor.

Santos-Alborna, Bitcoin fiyatı için daha gerçekçi bir 2021 hedefinin 88 bin dolar ile 150 bin dolar aralığında olacağını söyledi.

Bitcoin'in tahtı sarsılıyor

Kripto para fonlarından çıkış sürüyor

Bitcoin'de düşüş sürüyor

Kripto paralar yükselse de panik artıyor

Bitcoin geleceğin yatırım aracı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)