E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizBitcoin'de kritik seviyeler: Ralli sürer mi?---

Bitcoin'de kritik seviyeler: Ralli sürer mi?

Bitcoin'de kritik seviyeler: Ralli sürer mi?
19 Nisan 2021 - 17:24 www.borsagundem.com

Bitcoin fiyatı hafta sonundaki düşüşün ardından 57 bin doların üzerine yükselirken, yatırımcılar için gereken 3 kritik seviyeye dikkat çekildi.

Bitcoin (BTC) fiyatı, hafta sonu vadeli işlem piyasasında art arda yaşanan likidasyonlardan kaynaklı düşüşün ardından haftaya toparlanma ile başladı.

Yatırımcılar için kısa vadede izlenmesi gereken üç kritik seviye dikkat çekiyor: Büyük bir desteğin bulunduğu 51.200 dolar, önemli bir direnç olan 60.300 dolar ve kısa vadede psikolojik olan 57 bin dolar.

57 bin dolar kritik

Bitcoin fiyatı 50 bin dolara kadar gerilese de, anonim yatırımcı TraderKoz'a göre piyasa yapısının kendisi büyük ölçüde endişe verici değil.

50 bin dolara kadar düşen Bitcoin, hızlıca 53 bin dolara toparlandı ve 56 bin doların üzerine yükselerek bu seviyeye tutundu.

Bitcoin fiyatının kısa vadede 57 bin dolara yükselmesi ve bu seviyeye tutunması önem taşıyor. BTC bu seviyelerde konsolide olmayı başarırsa, hafta sonu yaşanan çöküşün tamamen teknik olduğu ve vadeli işlem piyasasından kaynaklandığı doğrulanacaktır.

Rekt Capital ise 51.200 dolarda makro destek bulunduğunu vurguladı. Bitcoin fiyatı, 50 bin dolar bölgesine geriledikten sonra hızlı bir toparlanma yaşadı.

Bu nedenle Bitcoin, kısa vadede 51.200 dolar desteğine tutunur ve düşmezse daha yüksek dip fiyat formasyonu oluşturacaktır.

Daha yüksek dip formasyonu, Bitcoin'in en son dip fiyatının bir önceki dip fiyatından daha yüksek olması halinde oluşuyor.

Buna ek olarak, Santiment analistleri BitMEX üzerinde Bitcoin'in fonlama oranının negatife dönmesinin ardından BTC'nin hızla iyileşme gösterdiğini belirtti.

Bu, türev piyasasında satış baskısının arttığı sıralarda önemli bir organik alıcı talebinin görüldüğü anlamına geliyor. Bu alıcı talebi, BTC 57 bin doların üzerine tutunduğu sürece kısa vadeli trend değişimini destekleyecektir.

Ralli devam edecek mi?

Bitcoin fiyatı düştüğü sıralarda borsalara yüklü miktarda yatırma işlemi yapıldı ve bu da satış baskısını artırdı.

Kripto para türev yatırımcısı Bitcoin Jack, borsalardan Bitcoin çeken adres sayısının yatıran adres sayısını yine de geçtiğine dikkat çekti.

Borsalardan çekim yapan adres sayısı yatırma işlemi yapan adres sayısıyla uyumlu olduğu sürece, Bitcoin'in teknik ivmesi kısa vadede güç kaybetmeyecektir.

Hacim yükselirken Bitcoin 57 bin dolar seviyelerinde

Bu hafta izlenecek 5 kripto para birimi

Dogecoin 52 milyar doları geçti!

Dogecoin balinaları: Yarısı 12 cüzdanda!

İngiltere, dijital para birimi oluşturmayı değerlendiriyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)