E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıBitcoin'de direnç yer değiştirdi!---

Bitcoin'de direnç yer değiştirdi!

Bitcoin'de direnç yer değiştirdi!
27 Temmuz 2021 - 12:50 www.borsagundem.com

Analistler, Bitcoin fiyatının, önümüzdeki haftalarda 45 bin doları geçebileceğini belirtirken, "direnç yer değiştirdi ve onu kırmak 2-3 kat daha zor olabilir, yine de önümüzdeki haftalarda geçilebilir" diyor

Bitcoin (BTC), 40 bin doların üzerine çıktıktan sonra bugün tutunmaya devam ediyor.

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, pazartesi günü görülen pik fiyattan yüzde 8,8 aşağıdan, 37 bin dolar civarından işlem görüyor.

Altı haftadır ilk kez 40 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, Cointelegraph analisti Michaël van de Poppe'a göre şimdi ise konsolide olmaya ve daha yüksek destek seviyeleri belirlemeye çalışıyor.

Analist, "Bitcoin, daha yüksek seviyelerden reddedildi, ki bu garip değil" diye belirtti.

Piyasa daha yüksek pik fiyat belirledi ve daha yüksek dip fiyat arayışına girdi. 34.500-35.800 dolar bandını ve 32.500 dolar civarını yakından izleyeceğim.

Dev kripto para borsası Binance'in alım ve satım seviyeleri, söz konusu fiyat seviyelerinin önemini doğruluyor. 36 bin doların altında önemli bir alıcı desteği bulunuyor. Satıcılar ise 40 bin dolar ve üzerine konumlanmış durumda.

40 bin doların hemen üzerindeki bölge, Bitcoin boğaları için geçmesi zor bir engel oluşturuyor. Analistler, bu bölgenin geçilmesi halinde ise herkesin beklediği boğa piyasasının devam edebileceğini düşünüyor.

Popüler yatırımcı Pentoshi, "İnsanlar Bitcoin'in bir günde 45-48 bin dolara ulaşmasını mı bekliyordu?" diye yorumda bulundu.

Düşüş trendi yüksek hacimle kırıldı ve günlük grafikte daha yüksek pik fiyat belirlendi. Direnç yer değiştirdi ve onu kırmak 2-3 kat daha zor olabilir, yine de önümüzdeki haftalarda geçileceğini düşünüyorum. Dip fiyatlar alım yapmak içindir.

Böyle bir durumda BTC/USD paritesi, ağustos ayında 47 bin dolara ulaşabilir, ki stok akışı fiyat modelinin yaratıcısı PlanB, kendi senaryosuna göre minimum fiyatın bu seviye olacağını düşünüyor.

Teknoloji devleri yolun sonuna mı yürüyor?

 

Delta varyantı piyasalar üzerinde risk oluşturuyor

 

TL lehine fiyatlamalar hız kazanabilir

 

Hareket kripto paralarda, gözler bilançolarda

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)